Fotovoltaická elektrárna Bežerovice

Moderní fotovoltaická elektrárna zde byla postavena v druhé polovině roku 2009. Bežerovice leží mezi Bechyní a Sudoměřicemi u Bechyně, zhruba 15 km jihozápadně od Tábora na území Českobudějovického kraje. Jde o jednu z oblastí s příznivými podmínkami pro výrobu elektřiny ze slunečního záření. Průměrný roční úhrn globálního záření zde dosahuje až 3,8 tisíce MJ/m2.

Elektrárna je rozdělena na dvě sekce vzdálené od sebe cca 250 m. Celkový instalovaný výkon je 3,013 MW a ročně vyrobí množství elektřiny pokrývající spotřebu více než 700 domácností na jihu Čech. Na nosné piloty zaražené do země jsou připevněny nosiče, které tvoří podklad pro vlastní polykrystalické fotovoltaické panely. Konstrukci tvoří montážní systém SCHLETTER z vysoce kvalitního hliníku a ušlechtilé oceli. Generálním dodavatelem byla firma SOLAR CENTER, a. s.

Fotovoltaická elektrárna Bežerovice
Fotovoltaická elektrárna Bežerovice

0

Skupina ČEZ

Kontaktní informace

Máte-li k obsahu portálu jakékoliv náměty, postřehy či připomínky – prosím kontaktujte nás. Budeme vděční i za připomínky k nekorektnímu zobrazení stránek, či případnému upozornění na chybu. Děkujeme.


email:info@svetenergie.cz

Kontaktní formulář

KONTROLNÍ KÓD

kontrolní kód Opište prosím do políčka formuláře
text z obrázku

Portál Svět energie provozuje společnost ČEZ. Vyrobil Simopt, s.r.o., Copyright © 2016, Všechna práva vyhrazena

detail