Jít na vyhledávání

Akumulace energie

ČEZ Battery Box

Zařízení ČEZ Battery Boxu obsahuje měnič/nabíječku, solární regulátor, bateriový bank, monitoring a rozvody střídavého AC proudu včetně jištění (Zdroj: ČEZ, a. s.)

Zařízení ČEZ Battery Boxu obsahuje měnič/nabíječku, solární regulátor, bateriový bank, monitoring a rozvody střídavého AC proudu včetně jištění

Společnost ČEZ Prodej nabízí v oblasti domácí akumulace elektrické energie chytrý solární bateriový systém pro domácnosti, firmy a obce.

ČEZ Battery Box je hybridní třífázový systém umožňující dosáhnout úplnou nebo částečnou nezávislost na distribuční síti. Je to smysluplná kombinace ostrovního systému OFF-GRID s klasickou fotovoltaickou elektrárnou ON-GRID. Předností systému ČEZ BATTERY BOX je, že dokáže pracovat s využitím distribuční soustavy a stejně tak i v případě jejího výpadku. Funguje jako plnohodnotný záložní systém s ochranou proti výpadkům elektrické energie a s podporou nejnovějších bezpečnostních funkcí. Jeho použití zvyšuje energetickou bezpečnost, stabilizuje náklady na chod domácnosti nebo společnosti díky možnosti řízení priorit u regulovatelných spotřebičů a přispívá k minimalizaci technologických pauz. Kompaktní provedení systému „ALLinONE“ si poradí s řízením dobíjecí stanice pro elektromobil, hybridní vůz nebo elektrokolo.

Základní schéma propojení systému ČEZ BATTERY BOX v rámci moderní domácnosti (Zdroj: ČEZ, a. s.)

Základní schéma propojení systému ČEZ BATTERY BOX v rámci moderní domácnosti

Hybridní třífázové řešení s měřením po fázích využívá v maximální míře zelenou energii s certifikátem původu. Celý systém je řízen prostřednictvím přehledné mobilní aplikace, případně může být řízení implementováno do centrálních systémů inteligentních domů. Kapacitu baterií lze měnit podle aktuálních potřeb uživatele. Součástí nabídky od ČEZ Prodej je samozřejmě pomoc s vyřízením žádosti o získání dotace na pořízení systému z aktuálního programu Nová zelená úsporám a možnost financování celého projektu na splátky.

Jak to celé funguje si lze prohlédnout na následujícím videu.

Vrátit se nahoru