Jít na vyhledávání

Využití odpadního tepla

ČEZ Prodej

Společnost ČEZ Prodej nabízí svým zákazníkům kompletní řešení vlastního vytápění pomocí plynového kotle nebo tepelného čerpadla na klíč. Jejich odborníci kvalifikovaně poradí při výběru typu kotle nebo čerpadla, zajistí vyřízení veškeré administrativy včetně žádosti o státní dotaci, celý systém navrhnou, dovezou, nainstalují a postarají se i o záruční a pozáruční servis. Bonusem může být pomoc s financováním projektu prostřednictvím výhodného úvěru na technologie bez zbytečných poplatků. Celý proces přechodu na nový zdroj vytápění může být pro zákazníka prakticky bez starostí.

Topení tepelným čerpadlem má oproti jiným zdrojům nesporné výhody. K provozu potřebuje pouze elektrickou energii a to v nijak závratném množství. Vyšší pořizovací náklady se tak navrátí díky velice levnému provozu, který navíc nevyžaduje takřka žádnou údržbu. Jde o ekologicky šetrný způsob s maximálním komfortem pro uživatele. Nižší teplota otopné vody vyžaduje větší topné plochy, ideální je kombinace s podlahovým topením, šetřícím energii i životnost kompresoru. Tepelné čerpadlo je ohleduplné k životnímu prostředí, což lze ještě umocnit kombinací s fotovoltaickou elektrárnou, která je zařazena s některými tepelnými čerpadly ve společné technologické jednotce.

Prvním krokem při pořizování tepelného čerpadla od ČEZ Prodej je detailní posouzení stávajícího stavu topení a odborný návrh optimálního technického řešení. Následuje vyřízení administrativních a legislativních požadavků a kompletní zpracování projektové dokumentace. Dalším krokem je dodávka všech potřebných komponent – tepelného čerpadla, akumulační nádrže, zásobníku na teplou vodu, elektronické regulace – jejich profesionální zapojení, nastavení a odzkoušení. Proces pořízení je završen předáním nového zdroje vytápění zákazníkovi. Při současném odběru elektřiny od ČEZ je záruka na tepelné čerpadlo prodloužena na 10 let.

Vrátit se nahoru