Jít na vyhledávání

Inteligentní ventilace a klimatizace

Přínosy a výhody

Monitoring a ovládání chytrých ventilačních systémů je často zakomponován do mobilních aplikací ovládání chytrého domu (Zdroj: © Stanisic Vladimir / stock.adobe.com)

Monitoring a ovládání chytrých ventilačních systémů je často zakomponován do mobilních aplikací ovládání chytrého domu

Výměna vzduchu v celém objektu

Systémy nucené ventilace zabezpečují výměnu vzduchu v obytných místnostech podle potřeby. Větráním se odstraňují z interiéru škodlivé látky (oxid uhličitý, těkavé látky…), které způsobují ve vyšších koncentracích zbytečné zdravotní komplikace.

Optimalizace vlhkostních poměrů

Výměna vzduchu v místnosti zajistí jeho optimální vlhkost. Předchází se tím vysoké vlhkosti, především starších domů, vyvolávající vznik nebezpečných plísní, nebo suchému vzduchu, způsobujícímu další zdravotní komplikace.

Automatické i ruční řízení

Inteligentní ventilační systémy pracují zcela autonomně na základě podnětů čidel kvality vzduchu, nebo plní požadavky obsluhujícího uživatele. Řízení systému je možné na ovládacím panelu v domě pomocí standardního webového rozhraní nebo prostřednictvím mobilní aplikace.

Filtrace vzduchu

Při nucené ventilaci, na rozdíl od otevřeného okna, prochází vzduch řadou filtrů, takže prospívá alergikům a lidem s dechovými potížemi.

Úspory tepla

Větrání s rekuperací výrazně snižuje náklady na topení, protože až 95 % tepla se vrací zpět do objektu. Navíc aktivní rekuperace někdy dokáže úplně nahradit otopnou soustavu.

Vrátit se nahoru