Jít na vyhledávání

Obnovitelné zdroje energie

ČEZ Solární

Fotovoltaické panely na střeše rodinného domu – dodávka na klíč od společnosti ČEZ ESCO (Zdroj: ČEZ, a. s.)

Fotovoltaické panely na střeše rodinného domu – dodávka na klíč od společnosti ČEZ ESCO

Společnost ČEZ Solární, patřící do skupiny ČEZ ESCO, je jednou z nejvýznamnějších firem na trhu střešních fotovoltaických elektráren. V její kompetenci je celé spektrum činností z této oblasti – od poradenství a návrhu optimální velikosti, přes projektování, instalaci a spuštění fotovoltaické elektrárny, až po její servis a dlouhodobé monitorování. Samozřejmostí je dodání elektrárny na klíč včetně vyřízení potřebné dokumentace a administrativy včetně vyřízení žádosti o připojení a o licenci Energetického regulačního úřadu. V oblasti financování projektů pomáhá svým klientům i s žádostí o dotace.

Řídicí jednotka fotovoltaické domácí elektrárny s akumulací energie do baterií „Sonnen“ (Zdroj: ČEZ, a. s.)

Řídicí jednotka fotovoltaické domácí elektrárny s akumulací energie do baterií „Sonnen“

Při instalaci domácí střešní fotovoltaické elektrárny nezáleží tolik na tvaru střechy, ale spíše na její orientaci a také nosnosti, aby unesla rozměrné panely. Dodávaný špičkový výkon elektrárny je garantován na 25 let, přičemž její životnost je ještě o 5 let delší. Každý projekt je přizpůsoben tvaru a sklonu střechy a z možných variant vybrána ta nejefektivnější. Doposud připojila ČEZ Solární již přes 200 střešních fotovoltaických elektráren. Nejvíce jich bylo ve Středočeském, Ústeckém a Moravskoslezském kraji.

Zdá se, že střešní solární elektrárny se postupem času stávají trendem i dobrou investicí. Kromě dlouhodobých úspor motivuje zákazníky k úpravě energetického zásobování jejich domů i snaha chovat se ekologicky a přispět tak k čistšímu ovzduší a ochraně životního prostředí. Současná instalace moderních bateriových systémů posouvá využití fotovoltaických systémů od ČEZ ESCO ještě o krok napřed – k potenciální nezávislosti na externích dodavatelích elektrické energie.

Solární panely na střeše autoservisu FOPO II od společnosti ČEZ ESCO vyrobí ročně 29 MWh elektrické energie (Zdroj: ČEZ, a. s.)

Solární panely na střeše autoservisu FOPO II od společnosti ČEZ ESCO vyrobí ročně 29 MWh elektrické energie

Z instalací ČEZ ESCO v podnikatelské sféře je možné uvést realizovaný projekt optimalizace provozu a snížení nákladů na ohřev vody v bazénech v Aquacentru Pardubice (216 fototermických panelů na střeše) nebo instalaci 131 solárních panelů o výkonu 30 kW na střeše autoservisu FOPO II., s.r.o., snižujících náklady na energie o více než 10 tisíc Kč měsíčně.

Vrátit se nahoru