Jít na vyhledávání

Sdílená individuální automobilová doprava

ČEZ a sdílená mobilita

Inven Capital, investiční fond, a.s., se zaměřuje na hledání růstových příležitostí v decentralizované energetice a příbuzných odvětvích (Zdroj: ČEZ, a. s.)

Inven Capital, investiční fond, a.s., se zaměřuje na hledání růstových příležitostí v decentralizované energetice a příbuzných odvětvích

Společnost ČEZ masivně podporuje rozšíření elektrických aut a investuje do infrastruktury v oblasti elektromobility. Skrze svůj kapitálový fond INVEN CAPITAL také investuje do francouzské společnosti VULOG – globálního lídra v poskytování technologií pro sdílenou mobilitu především ekologických aut.

Všeobecnou strategií fondu INVEN CAPITAL je vyhledávání investic do inovativních a rostoucích smart energy firem v Evropě. Zaměřuje se především na růstové investiční příležitosti v pokročilejší fázi rozvoje s dlouhodobým růstovým potenciálem. Společnosti v portfoliu INVEN CAPITAL získají možnost využít pro další rozvoj rozsáhlých odborných znalostí Skupiny ČEZ, její klientské základny a technologických synergií. Portfolio INVEN CAPITAL zahrnuje jedny z nejinovativnějších cleantech společností, jako je Sonnen, Sunfire, tado° a Cloud & Heat.

Strategický program Nová energetika představuje ve střednědobém horizontu jednu z největších růstových příležitostí pro Skupinu ČEZ (Zdroj: © hin255 / stock.adobe.com)

Strategický program Nová energetika představuje ve střednědobém horizontu jednu z největších růstových příležitostí pro Skupinu ČEZ

Investice fondu do společnosti VULOG jasně deklarují podporu ČEZ ekologické dopravě ve městech a rozšiřování platformy sdílení automobilů, která je jedním z pilířů rozvoje chytrých měst. Společnost VULOG nabízí komplexní Software-as-a-Service platformu, umožňující provozovatelům carsharingu na čtyřech kontinentech poskytovat služby svým konečným zákazníkům. Řešení VULOGu spojuje integrovaný hardware, robustní technologii v automobilech, management pro provoz služby a výkonnou mobilní platformu s mobilní aplikací, jejímž prostřednictvím zákazník službu využívá. Zákazníci řešení VULOGu ve světě využívají globální nabídku tisíců elektromobilů a hybridních automobilů.

Vrátit se nahoru