Jít na vyhledávání

Veřejné osvětlení

Osvětlení od ČEZ Energetické služby

Elektronickou komunikaci s 550 světelnými zdroji si ČEZ poprvé vyzkoušel v jihomoravském městě Hustopeče (Zdroj: ČEZ, a. s.)

Elektronickou komunikaci s 550 světelnými zdroji si ČEZ poprvé vyzkoušel v jihomoravském městě Hustopeče

Dceřiná společnost Skupiny ČEZ přispívá i v této oblasti implementace chytrých řešení pro města a obce. Nabízí komplexní a systémová řešení při výstavbě nebo modernizaci veřejného osvětlení. Její služby zahrnují odborné poradenství, analýzu současného stavu a směry zlepšení, dále výstavbu a modernizaci veřejného osvětlení na klíč. Možný je i odkup veřejného osvětlení včetně následné profesionální správy a údržby prostřednictvím centrálního dispečinku. Součástí nabízeného energetického managementu je kontinuální monitorování spotřeby elektrické energie a řízení a regulace osvětlení dle přání zákazníka.

Modernizace veřejného osvětlení a kompletní profesionální péče o něj, realizovaná společností ČEZ ESCO, zajistí zákazníkům nejenom snížení poruchovosti a finančních nákladů, ale současně minimalizuje jejich starosti se zajištěním každodenního provozu.

Město Fulnek leží v krásném přírodním prostředí a má množství historicky a umělecky cenných památek (Zdroj: ČEZ, a. s.)

Město Fulnek leží v krásném přírodním prostředí a má množství historicky a umělecky cenných památek

V rámci instalace inteligentního a úsporného osvětlení je kladen důraz nejen na úspory, ale i na řešení zvyšující bezpečnost (například identifikací tmavých a přesvětlených míst). Jednotlivé body veřejného osvětlení lze osadit dalšími moduly, zprostředkujícími externí dohledové nebo komunikační funkce.

Zdárným příkladem je kompletní rekonstrukce veřejného osvětlení ve městě Fulnek. Repasováním 750 světelných bodů a instalací 190 nových sodíkových výbojkových svítidel byla dosažena roční úspora ve výši 0,4 mil. Kč. Snížil se celkový příkon soustavy, náklady na elektrickou energii (pomocí decentralizované regulace) i celkové náklady na údržbu provozovaného zařízení. Obyvatelé města Fulnek získali nové, kvalitní a rovnoměrné osvětlení městských komunikací a slavnostní osvětlení vybraných historických pamětihodností. Dalším úspěšným projektem ČEZ ESCO bylo řešení centrální regulace a náhrada nevyhovujících svítidel v obci Bolatice.

Vrátit se nahoru