Blackout

Blackout znamená česky bezproudí – stav, kdy na větším území nefunguje dodávka elektrické energie. To, že o něm mluvíme stále častěji, odpovídá turbulentnímu dění v globální energetice.

V České republice si hrozbu blackoutu nejčastěji spojujeme s přebytky produkce obtížně predikovatelných  tzv. obnovitelných zdrojů ze sousedních zemí. Film Blackout však vůbec nechce teoreticky poučovat, záměrem jeho tvůrců je především přimět diváka k zamyšlení. Nad samozřejmostí, s jakou používáme elektřinu, a nedochází nám, co bychom si počali bez ní. A nad skutečností, že stabilita naší civilizace stojí v podstatě na velice křehkém základě. Stačí relativně málo a…

Nejde o sci-fi ani existenciální horor – jde o komorní rodinný příběh odehrávající se ve zdánlivě idylickém prostředí venkova. Pohoda končí ve chvíli, kdy je hlavní hrdina konfrontován s iluzí světa zbaveného jistoty dostupné energie. Tentokrát naštěstí zatím jen ve snu.

1

Autor

Armada

Skupina ČEZ

Kontaktní informace

Máte-li k obsahu portálu jakékoliv náměty, postřehy či připomínky – prosím kontaktujte nás. Budeme vděční i za připomínky k nekorektnímu zobrazení stránek, či případnému upozornění na chybu. Děkujeme.


email:info@svetenergie.cz

Kontaktní formulář

KONTROLNÍ KÓD

kontrolní kód Opište prosím do políčka formuláře
text z obrázku

Portál Svět energie provozuje společnost ČEZ. Vyrobil Simopt, s.r.o., Copyright © 2016, Všechna práva vyhrazena

detail