Dlouhé stráně

Film názorně pomocí skvělých leteckých a interiérových záběrů, grafických prvků a animací ukazuje, jak významné jsou Dlouhé stráně pro celou energetickou soustavu České republiky.

Umí přeměnit nadbytečnou energii na energii špičkovou tím, že v době přebytku elektrické energie v síti se voda čerpá z dolní nádrže do horní a ve špičkách, v době nedostatku elektřiny, se v turbínovém režimu vyrábí elektrický proud. Elektrárna má také tři nej: největší soustrojí s reverzní turbínou v Evropě (325 MW), největší vodní spád v Evropě (510 m) a je vodní elektrárnou s největším celkovým instalovaným výkonem v České republice – 650 MW. Není divu, že přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně pravidelně obsazuje nejvyšší příčky v nejrůznějších anketách – o unikát ČR, 7 divů Olomouckého kraje, div České republiky, atd. Není mnoho technických děl, které se po tak relativně krátké době své existence stanou jedním ze symbolů celého kraje a jeho hor.

1

Autor

Armada

Skupina ČEZ

Kontaktní informace

Máte-li k obsahu portálu jakékoliv náměty, postřehy či připomínky – prosím kontaktujte nás. Budeme vděční i za připomínky k nekorektnímu zobrazení stránek, či případnému upozornění na chybu. Děkujeme.


email:info@svetenergie.cz

Kontaktní formulář

KONTROLNÍ KÓD

kontrolní kód Opište prosím do políčka formuláře
text z obrázku

Portál Svět energie provozuje společnost ČEZ. Vyrobil Simopt, s.r.o., Copyright © 2016, Všechna práva vyhrazena

detail