Infocentra MVE Vydra a Čeňkova Pila

Vydra
Vydra
Vydra

Infocentra malých vodních elektráren Vydra a Čeňkova Pila a stálá expozice „Šumavská energie“

Při toulkách Šumavou by si žádný ze zájemců o technické památky neměl nechat ujít úžasná díla lidského umu, která dnes nejen patří k nejvyhledávanějším turistickým cílům, ale stále věrně slouží a dodávají elektřinu. Třicet let dělí od sebe dvě perly industriální architektury, které využívají vody ze šumavských slatí k výrobě elektřiny – elektrárny Čeňkova Pila a Vydra.

Kde nás najdete?

Elektrárna a Infocentrum Vydra
GPS: 49°06'21.95"N, 13°29'33.95"E

Elektrárna Čeňkova Pila
GPS: 49°06'35.38"N, 13°29'33.29"E

 

Virtuální prohlídka

Projděte si obě elektrárny prostřednictvím virtuální prohlídky!

Kdy nás můžete navštívit?

V květnu a říjnu jen středa a sobota, od 1. června do 30. září denně kromě pondělí. Začátky prohlídek jsou v 9.00, 11.00, 13.00 a 15.00 hodin.

V období listopad – duben jsou možné pouze prohlídky pro větší skupiny, které jsou předem objednané. Objednávky přes telefon, kontakt: Alena Janoutová, tel. 774 978 806 (pouze pondělí, středa a čtvrtek 7.00–8.30 hodin.)

Exkurze jsou pro všechny zdarma.

Dne 15. ledna 1997 byla v objektu elektrárny Vydra otevřena expozice Šumavská energie, která každoročně přivítá okolo šesti tisíc návštěvníků. Expozice obsahuje mj. krajinný model území od Modravy po soutok Vydry a Křemelné, historické přístroje i modely vodních elektráren s aktivní simulací technologického procesu. Návštěvníci mohou shlédnout některé z tematicky souvisejících filmů a prohlédnout si i blízkou národní technickou památku, malou vodní elektrárnu Čeňkova Pila z roku 1912.

Velká část expozice je zaměřena na Vchynicko–Tetovský plavební kanál. Nově zde zájemci najdou i informace o energetické Skupině ČEZ a vodních elektrárnách jejích členských společností.

Více informací o elektrárnách Vydra a Čeňkova Pila.

 

Jak se k nám dostanete?

Elektrárny Vydra a Čeňkova Pila leží poblíž cyklotras č. 331 a 2114.

Nejbližší zastávky veřejné dopravy: zastávka Srní (autobus) a Rejštejn, zastávka Čeňkova pila (autobus).

1

Skupina ČEZ

Kontaktní informace

Máte-li k obsahu portálu jakékoliv náměty, postřehy či připomínky – prosím kontaktujte nás. Budeme vděční i za připomínky k nekorektnímu zobrazení stránek, či případnému upozornění na chybu. Děkujeme.


email:info@svetenergie.cz

Kontaktní formulář

KONTROLNÍ KÓD

kontrolní kód Opište prosím do políčka formuláře
text z obrázku

Portál Svět energie provozuje společnost ČEZ. Vyrobil Simopt, s.r.o., Copyright © 2016, Všechna práva vyhrazena

detail