Svět energie Vám přináší vědomostní soutěž z oblasti energetiky, elektráren a výrobních technologií o hodnotnou technickou literaturu. Interaktivní testové otázky jsou vytvořeny z informací dostupných na portálu, především v sekci Elektrárny.

Spustit test

Soutěž začíná 3. října 2017 a končí dnem 30. listopadu 2017.

Kritéria úspěšnosti

Každý den soutěže je odměněn jeden soutěžící, který úspěšně vyplnil test, tj. správně odpověděl na všechny otázky a jeho čas (od spuštění testu po jeho dokončení) je nejrychlejší ze všech registrovaných časů úspěšných výsledků toho dne. Výherce si může vybrat, ze seznamu nabízeného pořadatelem soutěže, libovolný knižní titul dle vlastních preferencí. V rámci jednoho dne není omezen počet pokusů opakování testu.

S každým novým dnem začíná nová šance na výhru. Předchozí dosažené časy úspěšných testů se úderem půlnoci ruší a soutěžení začíná opět od začátku. Z hodnocení aktuálního dne jsou vyřazeni ti soutěžící, kteří se v předchozích dnech soutěže již stali výherci věcné ceny. Tato soutěž je teritoriálně omezena na uživatele s místem doručení výhry v ČR. Jména posledních 7 výherců soutěže jsou každodenně aktualizována v dolní části vstupní stránky soutěže.

Ceny pro výherce

Nejrychlejší úspěšný řešitel soutěžního testu (výherce) je každý den odměněn věcnou cenou – hodnotnou knihou (technická nebo vědecko-populární literatura).

Jarní soutěž o 100 knih

Zaslání knižní výhry výherci je podmíněno zadáním platného jména, e-mailu a úplné poštovní adresy bezprostředně po úspěšném zvládnutí testu. Osobní data jsou soutěžícími poskytována dobrovolně a pořadatel se zavazuje nakládat s nimi v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů.

Distribuce výhry probíhá prostřednictvím České pošty, s.p. nejpozději do 14 dnů od vyhlášení výherce na stránkách portálu Svět energie. Výherce nemá nárok na opětovné zaslání výhry v případě její nevyzvednutí.

Pořadatel soutěže si vyhrazuje právo na úpravu podmínek soutěže nebo možnost soutěž kdykoliv změnit nebo ukončit bez udání důvodů. O jakékoliv změně je pořadatel povinen soutěžící bezodkladně informovat na stránkách portálu.

Nápověda k vyhodnocení otázek

Správná odpověď Správná odpověď Správná volba uživatele Správná volba uživatele
Špatná odpověď Špatná odpověď Špatná volba uživatele Špatná volba uživatele

Spustit test

Vítězové soutěže

Jména posledních 7 výherců, kteří vypracovali test bez jediné chyby a byli v ten den nejrychlejší:

Pondělí 16. října 2017 Rostislav Kubín, Ústí nad Labem
Úterý 17. října 2017 Marie Freibergová, Děčín
Středa 18. října 2017 Marek Kostka, Třebíč
Čtvrtek 19. října 2017 Martin Kvídera, Plzeň
Pátek 20. října 2017 Kateřina Viktorová, Plzeň
Sobota 21. října 2017 Lukáš Oliva, Budyně nad Ohří
Neděle 22. října 2017 David Návrat, Orlová-Lutyně

Ceny do soutěže

Vynálezy - Na vlastní oči

Glenn Murphy

Od nejstarších kamenných pazourků až po nejmodernější počítače. V knize najdeš nejnovější informace o nejslavnějších a nejvýznamnějších vynálezech všech dob a prohlédneš si počítačově vytvořené obrázky, které podnítí tvou představivost. Projdi se dějinami pokroku spolu s geniálními vynálezci a jejich báječnými stroji!

Tajemství objevů

Challoner Jack

Tajemství objevů je skvělým úvodem do světa vědy. Ve 27 ilustrovaných kapitolách najdete to nejzajímavější a nejdůležitější za období 500 let vývoje vědy a dozvíte se mnoho zajímavého o předních vědcích a jejich neuvěřitelných a průlomových objevech, které změnily naše chápání světa.

Co a jak se ti honí hlavou?

Robert Winston

Mozek je zázrakem evoluce. Kniha objasňuje funkci tohoto nejsložitějšího a nejzázračnějšího orgánu v lidském těle, který je místem lidského myšlení, pocitů, emocí, paměti i učení, řídí a kontroluje veškeré tělesné funkce. Dozvíme se, z čeho a jak je mozek tvořen, jaké oblasti v něm rozeznáváme, jak pracuje i jak je výkonný. Poznávání tohoto zkrabatělého biologického "počítače" uloženého v naší hlavě bylo dlouhé a pomalé, ale fascinující.

Létání - Na vlastní oči

Von Hardesty

V edici Na vlastní oči si tentokrát užijete létání jako živé. Kniha plná aktuálních informací a obrázků vytvořených v počítači, které doslova vystupují ze stránek, odpoví na mnohé zvídavé otázky – jak se letadla udrží ve vzduchu, které letadlo letělo poprvé rychleji než zvuk nebo jak kosmický raketoplán překonává zemskou přitažlivost.

Zábavná kniha vědomostí

Zajímá tě, jak vznikly hvězdy, který sval je nejsilnější nebo kde se nachází nejsušší poušť? Odpovědi najdeš v této encyklopedii, která obsahuje více než 750 bláznivých, neuvěřitelných faktů, díky nimž se budeš na svět dívat úplně jinak. Pomůže ti odhalit všechno, co ses kdy chtěl dozvědět o vesmíru, zvířatech a rostlinách, geniálním lidském těle, a ještě mnohem víc!

Objevitelé a dobyvatelé

Miloš Václav Kratochvíl

Napínavé vyprávění o dobrodružných objevitelských cestách z dob, kdy svět ještě nebyl tak malý jako dnes. Příběhy hrdinných a neohrožených cestovatelů, poutavě vyprávějící osudy známých i méně známých mořeplavců, objevitelů a dobyvatelů, zavedou čtenáře do Asie, Afriky i do nehostinných polárních pustin. Za dobrodružstvím je vždy touha po poznání, mnohdy touha po bohatství, často dávali všanc vlastní život, ani v dnešní době nepřestávají být vzorem vytrvalosti a houževnatosti.

Leonardovy stroje

Domenico Laurenza, Edoardo Zanon, Mario Taddei

Kniha se snaží popsat tisíce náčrtků strojů, které se nacházejí na stránkách Leonardových kodexů z nichž jsou některé i po staletích studií, nepochopené. Díky práci dvou grafiků nadšených virtuálním světem a Leonardem se podařilo pomocí grafických programů Leonardovy myšlenky převést na trojrozměrná vyobrazení. A tak díky digitálnímu přepracování máme možnost vidět Leonardovy stroje v plné kráse.

Pohyblivé obzory

Milan Bauman

„Ve světě kolem nás není nic rozumem nepochopitelného, mytického či nelogického.“ Podotýká Milan Bauman, který proslul jako autor výpravných vědecko-populárních knih a popularizátor vědy a techniky. Pohyblivé obzory otevírají řadu vzrušujících otázek, které si klade současná věda. Tématy jsou mimo jiné Higgsův boson, neutrino, antihmota, gravitační vlny, vícerozměrný vesmír... Témata, jimiž se dnes zabývá velká část světové vědecké obce. Autor umí o těchto složitých věcech psát jednoduše, a nadto zajímavě.

Cesta Steva Jobse

Jay Elliot

Kniha přináší živé příklady náročných úkolů a vítězství Jobsova leadershipu od zavedení převratných produktů jako Apple II a Macintosh přes období, kdy Jobs překvapivě upadl v nemilost, po jeho návrat ke kormidlu Applu, zapojení do Pixaru a vývoje iPodu, iPhonu, iPadu a mnohého dalšího. Ukáže Vám, jak použít jeho zásady a přístupy ve vlastním životě a kariéře.

Válečné lodě 20. století

Ondřej Fér

Celobarevná obrazová encyklopedie přináší přehled sedmdesáti nejzajímavějších válečných lodí dvacátého století. Představuje plavidla hlavních kategorií, která byla z historického hlediska významná svou konstrukcí, osudem či uplatněním ve válkách a námořních operacích a popisuje výzbroj, taktiku i bojovou strategii válečných lodí a dalších bojových plavidel.
Skupina ČEZ

Kontaktní informace

Máte-li k obsahu portálu jakékoliv náměty, postřehy či připomínky – prosím kontaktujte nás. Budeme vděční i za připomínky k nekorektnímu zobrazení stránek, či případnému upozornění na chybu. Děkujeme.


email:info@svetenergie.cz

Kontaktní formulář

KONTROLNÍ KÓD

kontrolní kód Opište prosím do políčka formuláře
text z obrázku

Portál Svět energie provozuje společnost ČEZ. Vyrobil Simopt, s.r.o., Copyright © 2016, Všechna práva vyhrazena

detail