Jít na vyhledávání

ČEZ je nejžádanějším zaměstnavatelem roku 2023

22. 02. 2023
Autor

Autor: ČEZ

ČEZ je nejžádanějším zaměstnavatelem roku 2023

Rozhodlo o tom téměř 12 000 studentů vysokých škol, kteří hlasovali v prestižní soutěži TOP Zaměstnavatelé. V rámci největší ankety svého druhu v Česku si vysokoškoláci vybírají mezi firmami, kam by po skončení studia šli nejraději pracovat. ČEZ se stal nejžádanějším zaměstnavatelem mezi vysokoškolskými studenty již počtvrté za sebou.

Anketa TOP Zaměstnavatelé pravidelně sonduje, kam by nejraději šli po škole pracovat čeští vysokoškoláci. Energetika, a zvláště ta v podání Skupiny ČEZ, je v posledních letech velkým tahákem. ČEZ letos získal absolutně nejvyšší počet hlasů již počtvrté v řadě. Navíc bodoval i ve dvou dalších kategoriích: s přehledem zvítězil rovněž v profilové soutěži Energetika, plynárenství a petrochemický průmysl a jasnou volbou je rovněž pro studenty technických oborů.

„Energetika je v posledním roce a půl jedním z klíčových témat nejen na české ale na celoevropské úrovni. ČEZ se přirozeně angažuje ve všech aktivitách kolem bezpečnosti dodávek, energetické soběstačnosti, dekarbonizace, úspor, ale i v digitalizaci energetiky nebo v moderních technologiích. Jsme rádi, že mladí lidé vidí v oboru budoucnost a že si přejí jeho podobu utvářet v našich řadách,“ říká členka představenstva a ředitelka divize správa Michaela Chaloupková.

Pro ČEZ jsou univerzitně vzdělaní pracovníci klíčoví, tvoří přes 35 % zaměstnanců. Ještě vyšší podíl vysokoškoláků mají jaderné elektrárny, tam dosahuje téměř 54 %. Právě do jaderné oblasti plánuje ČEZ v příštích letech nabrat tisíce nových zaměstnanců, a to jak do stávajících jaderných zdrojů, tak do týmů, které budou rozvíjet nové jaderné zdroje – nový blok v Dukovanech, či malé modulární reaktory.

„Se studenty jsme v kontaktu často již od střední školy a připravujeme pro ně řadu programů a akcí, kde si mohou energetiku „osahat“ přímo v provozu, nebo se osobně potkat se špičkovými odborníky. Tento přístup se nám dlouhodobě vyplácí. V loňském roce se nám podařilo přilákat více vysokoškoláků, tvořili bezmála 40 % všech nově příchozích,“ říká personální ředitel ČEZ Josef Lejček.

Zatímco anketa TOP Zaměstnavatelé představuje nejžádanější firmy z pohledu studentů, neméně důležitá je i oborová cena Sodexo Zaměstnavatel roku. Ta přihlášené účastníky hodnotí na základě speciální metodiky PricewaterhouseCoopers zaměřené na řadu HR ukazatelů. I v této soutěži Skupina ČEZ pravidelně slaví úspěchy. Loni mateřská společnost ČEZ, a. s., zvítězila v kategorii velkých firem nad 5 000 zaměstnanců.

 -
Vrátit se nahoru