Jít na vyhledávání

Už jste byli Virtuálně v elektrárně?

17. 10. 2023
Autor

Autor: ČEZ

Už jste byli Virtuálně v elektrárně?

Je tu 4. ročník populárních on-line prohlídek elektráren. Hlásit se můžou školy i veřejnost. Novinkou této řady je exkurze největší české přečerpávací elektrárny Dlouhé stráně.

Vydejte se na on-line prohlídku nejstřeženějších prostor v zemi. V říjnu 2023 odstartoval 4. ročník vzdělávacího programu Virtuálně v elektrárně.

Přihlásit se mohou zdarma školy i veřejnost. On-line prohlídky vás zavedou do jaderných reaktorů, zelených zdrojů nebo rozvoden distribuční sítě.

Letošní novinkou v programu je prohlídka největší české přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé stráně, která se z velké části ukrývá v nitru hory v samém srdci Jeseníků. Víte, jakými třemi rekordy se pyšní? Nebo proč má dvě nádrže a jak se k té horní dostávají strojníci v zimě, kdy je všude sníh? Nejen to se dozvíte od odborných průvodců z ČEZ během on-line vysílání na dálku z interaktivního televizního studia.

Prohlídky jsou zdarma a probíhají v MS Teams. Dopolední termíny jsou věnované školám, odpolední prohlídky mohou sledovat taky zájemci z řad široké veřejnosti, a to i na Facebooku Skupiny ČEZ.

Bezplatné registrace a více informací najdete na www.virtualnevelektrarne.cz.

Vrátit se nahoru