Jít na vyhledávání

Studenti z Třebíče vybojovali zlato v celostátní soutěži

16. 12. 2021
Autor

Autor: ČEZ

Studenti z Třebíče vybojovali zlato v celostátní soutěži

Tým Střední průmyslové školy v Třebíči (Zdroj: © ČEZ)

Tým Střední průmyslové školy v Třebíči vybojoval 1. místo v celostátní soutěži pro mládež „Co víš o energetice“, která proběhla online z virtuálního studia a byla streamována prostřednictvím kanálu Youtube.

Družstvo ve složení Valentýna Hanáková, Aleš Otoupal a Michal Pekárek si nejlépe poradili se zajímavými disciplínami soutěže např. vědomostním testem z fyziky, hrou na operátora jaderného reaktoru nebo si vyzkoušeli, jak složité je řídit elektrizační rozvodnou soustavu tak, aby nebyla ohrožena spolehlivost dodávek elektrické energie.

Stříbrnou pozici 42. pokračování soutěže obsadili studenti Střední školy logistické z Dalovic, jako třetí se umístil tým Gymnázia Volgogradská v Ostravě. Prosincové finále bylo vyvrcholením korespondenční soutěže, které se zúčastnilo celkem 59 tříčlenných družstev, tedy 177 mladých lidí ze základních a středních škol z celé ČR.

Dvouhodinový program moderoval Vladimír Kroc z Českého rozhlasu spolu s Pavlem Sukem z Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské na pražské ČVUT, který se zároveň zhostil úlohy odborného porotce.

Soutěž je součástí nejstaršího vzdělávacího programu společnosti ČEZ. Navazuje na projekt osvětových besed „Energie – budoucnost lidstva“, který běží nepřetržitě již 21 let. V důsledku koronavirové pandemie byla prezenční forma besed dočasně nahrazena online přenosy.

Další info přináši deník.cz
Vrátit se nahoru