Jít na vyhledávání

Výlet jako malovaný

12. 07. 2023
Autor

Autor: ČEZ

Výlet jako malovaný

Perličky ze světa energie v infocentrech ČEZ obohatí během prázdnin speciální dárek.

Infocentra Skupiny ČEZ lákají malé i velké zájemce o energetiku po celý rok. Zájemcům ukazují především bezemisní elektrárny, tedy blízkou budoucnost české energetiky. Jde o obnovitelné a jaderné zdroje, které nepřispívají ke globálnímu oteplování. Hlavní sezonu ale mají průvodci teprve před sebou, letní prázdniny a doba dovolených je pro ně obdobím, kdy do infocenter zavítá vůbec nejvíce návštěvníků. Elektrárny ČEZ představují skvělý cíle rodinných výletů, během letních prázdnin tu totiž čeká na děti speciální dárek, který celý zážitek ještě umocní. Jako odměnu za správně zodpovězený snadný kvíz získá každý malý návštěvník EDUkativní blok. Získat blok a nové znalosti z oblasti energetiky mohou zájemci získat v infocentrech po celé republice, konkrétně v Jihočeském, Středočeském, Ústeckém, Královéhradeckém, Olomouckém a Jihomoravském kraji.

„Pro návštěvníky našich elektráren připravujeme každoročně na letní prázdniny něco speciálního. Ani letošek nebude výjimkou. Během července a srpna budou děti na našich infocentrech řešit kvíz s pěti otázkami. Kdo ho správně vyplní, získá EDUkativní blok. Ten je plný zajímavostí o jádře a měl by být povinnou výbavou každého mladého jaderníka. Koneckonců ,blok´ je nejen pomocník z papíru, ale také soubor zařízení v elektrárně, která vyrábí elektřinu, takže jako dárek je opravdu tematický,“ říká vedoucí infocenter Skupiny ČEZ Kateřina Bartůšková.

Nejen na rodiny s dětmi, ale třeba i skupinky přátel nebo jednotlivce čeká napříč republikou celkem devět infocenter Skupiny ČEZ. V Jihočeském kraji mohou zájemci navštívit Jadernou elektrárnu Temelín a infocentrum malých vodních elektráren Vydra a Čeňkova pila. Na hranici Jihočeského a Středočeského kraje je jedno ze dvou infocenter elektráren Vltavské kaskády – Orlík. Blíže Praze je ve středních Čechách i druhé infocentrum na Vltavě, a to v elektrárně ve Štěchovicích, která nabízí unikátní kombinaci tří technologií moderní energetiky.

V Ústeckém kraji čeká na zvídavé děti i dospělé infocentrum v Elektrárně Ledvice, v Královéhradeckém kraji lze navštívit malou vodní elektrárnu Hučák přímo v Hradci Králové. Olomoucký kraj nabídne exkurzi v unikátní přečerpávací elektrárně Dlouhé stráně přímo v srdci Jeseníků.

Hned dvě neopakovatelná místa k návštěvě poskytuje Jihomoravský kraj. Vedle Jaderné elektrárny Dukovany lze navštívit přečerpávací elektrárnu Dalešice, která se pyšní nejvyšší sypanou hrází v Evropě, která měří 102 metrů.

Odměnu v podobě unikátního EDUkativního bloku za správné vyplnění krátkého kvízu mohou návštěvníci do 18 let věku získat od 1. července do 31. srpna na všech devíti infocentrech ČEZ. Informace o otevírací době a další podrobnosti získají zájemci na webových stránkách www.cez.cz/infocentra.

 -
Vrátit se nahoru