Jít na vyhledávání

Soutěž pro střední školy s KSE!

Soutěž pro školy s KSE!

Zapojte se do unikátní soutěže a utkejte se o zajímavé ceny pro třídy i jednotlivce! Soutěžit mohou jednotlivci, skupiny i celé třídy. Kreativitě se meze nekladou!

Na třídy i jednotlivce čekají hodnotné ceny!

Natočte video ve stylu "tik tok"

Téma: Kam se energetika posune za 15 let? A jakou roli v tom bude hrát udržitelnost?

Úkolem studentů je vytvořit video ve stylu „tik tok“ (nemusí být nutně na této platformě) – sestříhat minutové video na dané téma a s následným vysvětlením. Součástí může být střih videozáběrů, obrázků, animací či vtipných gifů, přidat mohou texty a efekty a celé video doplnit o vyprávění prostřednictvím „voice over“. Nemělo by se jednat o natočení fyzikálních pokusů. Inspirovat se stylem a směrem videa můžete zde. Studenti natočí video na téma kam se energetika posune za 15 let. Plusové body dostanou, když zapojí téma udržitelnost ve smyslu, jak efektivně šetřit s nyní tak cenou komoditou, jako je ENERGIE.

nebo

Postavte svou elektrárnu budoucnosti – virtuální, nebo skutečnou

Téma: Jak bude vypadat elektrárna budoucnosti? Kde budeme čerpat elektřinu? A jaká udržitelná řešení by se mohla v budoucnu využívat?

Úkolem studentů je postavit virtuální elektrárnu. Jak a kde? Volba je jen na nich. Máte ve třídě hráče Minecraftu? Nechte je postavit elektrárnu tam. Umíte 3D modelovat? Elektrárnu si vymodelujte. Umíte to s malováním, Photoshopem, či dokonce vytvořit animaci? Pusťte se do toho! Nebráníme se ale ani elektrárnám postaveným v reálu, z jakýchkoli materiálů vás napadne.

Svou elektrárnu nám zašlete prostřednictvím fotografií, screenshotů nebo formou video-záznamu obrazovky. Elektrárnu chceme vidět pěkně ze všech úhlů. Svou vizi elektrárny musí studenti také odprezentovat a vysvětlit. Udělat to mohou prostřednictvím přiloženého textu nebo formou videa libovolné délky.

A jaké ceny na vás čekají?

1. místo: Výjezd pro celou třídu do jedné z elektráren/ infocentra ČEZ včetně dopravy zdarma

2. místo: Tablet, či jinou elektronickou pomůcku do třídy pro interaktivní výuku

3. místo: Pomůcky do třídy pro fyzikální pokusy

Speciální cena pro nej třídu: Zajištění besedy ve škole se zajímavou osobností z pole fyziky.

Speciální cena pro nejlepšího jednotlivce: Staň se na den pracovníkem jaderné elektrárny! Student si vyzkouší, co taková práce obnáší a jak vypadá běžný den pracovníka v JE. Při své návštěvě bude student pracovníka „stínovat“, nebo poukaz v peněžní hodnotě.

Harmonogram soutěže

  • Zahájení soutěže: září 2022
  • Vypracovávání soutěže žáky a studenty: podzim 2022
  • Ukončení soutěže (možnost zasílání projektů): 15. prosince 2022
  • Zasedání odborné poroty a vyhodnocení soutěže: prosinec 2022
  • Vyhlášení vítězů: leden 2023

Přihlašovatel je vždy učitel. Učitel přihlašuje 1-3 nejlepší projekty svých studentů.

Finální materiály je možné zasílat do 15. prosince 2022 (včetně) na email kse@amic.cz nebo po domluvě s KSE na sdílené úložiště. Vždy, prosím, uveďte Vaše jméno (učitele) a školu.

Vyhlášení vítězů proběhne formou mailingu, na webu KSE a v prvním čísle Newsletteru 2023.

Prosíme ty, kteří se zapojí do soutěže, aby svou účast potvrdili na email kse@amic.cz.
Vrátit se nahoru