Jít na vyhledávání

Videa

Veškeré materiály, které jsou dostupné v této Fotobance mohou být volně použité k nekomerčním vzdělávacím účelům. Podmínkou užití je zřetelné označení zdroje tohoto materiálu – Vzdělávací portál ČEZ Svět energie.cz, s odkazem na https://www.svetenergie.cz. Použití, které nebude v souladu s touto licencí, bude stíháno pro porušení autorského zákona.

Budoucnost energetiky je bezemisní

Abychom chránili životní prostředí a zpomalili klimatické změny, musíme využívat všechny bezemisní elektrárny, které máme k dispozici.

Download

144x

Cesta elektřiny

Cestu elektřiny z elektráren až k vám domů zajišťuje tzv. elektrizační soustava. Ta se dělí na dvě části – přenosovou a distribuční.

Download

209x

Energetický mix České republiky

Napadla vás už někdy tato otázka? Proč třeba my v Česku nemáme víc energie z větrných elektráren jako Německo? Nebo proč tu není více vodních elektráren jako v Rakousku?

Download

143x

Energy mix (The Czech Republic)

Has this question ever crossed your mind? Why, for example, don´t we have more energy from wind farms in the Czech Republic, like they do in Germany? Or why aren't there more hydroelectric plants like in Austria?

Download

8x

Jak funguje fotovoltaická elektrárna

Solární elektrárna je nejperspektivnější zdroj energie pro českou energetiku. Podívejte se v krátkém videu, jak taková elektrárna funguje.

Download

390x

Jak funguje jaderná elektrárna

Od jaderného štěpení v reaktoru až po čistou elektřinu na konci fascinujících energetických proměn. To je stručná charakteristika stabilního bezemisního zdroje budoucnosti, jakým je jaderná elektrárna.

Download

443x

Jak funguje přečerpávací vodní elektrárna

Víte, jak funguje přečerpávací vodní elektrárna? Vysvětlení v novém videu ve zkratce za 90 s.

Download

313x

Jak funguje vodní elektrárna

Je to nejznámější a největší zdroj obnovitelné energie na světě. V následujícím videu se dozvíte, z čeho se vodní elektrárna skládá, nebo jaký je její význam v energetické soustavě.

Download

165x

The future of energy is emission-free

To prevent climate change, we need to produce electricity mainly in emission-free sources, which do not emit greenhouse gases.

Download

6x

The journey of electricity from the power plant to your home

The journey of electricity from power plants to your home is ensured by a complex system of powerlines. It is divided into two main parts - transmission and distribution.

Download

12x

V srdci jaderného reaktoru

Jak probíhá štěpení jader uranu v reaktoru a odkud vzniká to velké množství tepla, které je dál energeticky využíváno, se dozvíte v krátkém názorném videu.

Download

206x

X

Veškeré materiály, které jsou dostupné v této Fotobance mohou být volně použité k nekomerčním vzdělávacím účelům. Podmínkou užití je zřetelné označení zdroje tohoto materiálu – Vzdělávací portál ČEZ Svět energie.cz, s odkazem na https://www.svetenergie.cz. Použití, které nebude v souladu s touto licencí, bude stíháno pro porušení autorského zákona.

Vrátit se nahoru