Bez jádra to nepůjde

Bez jádra to nepůjde

2008, Václav Vaněk

Brožura provede čtenáře stručnou historií mírového využití jaderné energie, seznámí s přírodními a umělými zdroji záření, způsobem měření aktivity a dávky a zdravotními riziky ionizujícího záření. Porovnává jednotlivé zdroje k výrobě elektřiny (výkonovou hustotu, náklady, vlivy za životní prostředí atd.) a specifika jaderné energetiky.

Kromě jednotlivých typů jaderných reaktorů popisuje i teplárenské využití, možnosti výroby vodíku, použití jádra k odsolování mořské vody, pro pohon plavidel či výzkum kosmu. Věnuje se i neenergetickým aplikacím jaderných technologií v zemědělství, medicíně a průmyslu.

Zvláštní kapitola je věnována černobylské havárii a protijaderným hnutím. Předpovídá, že ekologové se stanou propagátory jádra, protože jde o technologii bez emisí CO2.

V závěru rozebírá podmínky pro další rozvoj jaderné energetiky, koncepce a projekty nových generací reaktorů. Každá kapitola obsahuje ilustrace a bohatý seznam zdrojů.

0

Download

16x

Skupina ČEZ

Kontaktní informace

Máte-li k obsahu portálu jakékoliv náměty, postřehy či připomínky – prosím kontaktujte nás. Budeme vděční i za připomínky k nekorektnímu zobrazení stránek, či případnému upozornění na chybu. Děkujeme.


email:info@svetenergie.cz

Kontaktní formulář

KONTROLNÍ KÓD

kontrolní kód Opište prosím do políčka formuláře
text z obrázku

Portál Svět energie provozuje společnost ČEZ. Vyrobil Simopt, s.r.o., Copyright © 2016, Všechna práva vyhrazena

detail