Energie kolem nás (metodika pro učitele)

Energie kolem nás (metodika pro učitele)

2008, Václava Kopecká

Metodická brožura pro učitele je zaměřena na témata, která souvisejí s energií a jsou součástí vzdělávacích programů pro první stupeň základní školy. Její nedílnou součástí jsou pracovní listy stejného názvu pro žáčky. Ve třiceti čtyřech kapitolách brožurek jsou materiály, které lze využít při seznamování žáků se základními vlastnostmi látek, jejich hořením a hašením a hlavními zdroji energie, při zkoumání, co všechno dokáže elektrická energie, kde se vyrábí, jak se máme chovat, aby nám neublížila, a jak lze energií šetřit.

Metodika navrhuje postupy, jak lze žáky, většinou pomocí pokusů, seznámit s vybranými problémy. Text kapitol je rozdělen do šesti oddílů: Úkol, Pomůcky, Postup, Fyzikální (Odborný) základ, Pokusy a Poznámky.

Obě brožurky lze použít v hodinách zájmového kroužku pro žáky prvního stupně základní školy nebo lze jednotlivé kapitoly, popřípadě jejich části (pokusy) využít při výuce příslušných témat v jednotlivých ročnících prvního stupně nebo i v některých hodinách fyziky na druhém stupni základní školy.

0

Download

0x

Skupina ČEZ

Kontaktní informace

Máte-li k obsahu portálu jakékoliv náměty, postřehy či připomínky – prosím kontaktujte nás. Budeme vděční i za připomínky k nekorektnímu zobrazení stránek, či případnému upozornění na chybu. Děkujeme.


email:info@svetenergie.cz

Kontaktní formulář

KONTROLNÍ KÓD

kontrolní kód Opište prosím do políčka formuláře
text z obrázku

Portál Svět energie provozuje společnost ČEZ. Vyrobil Simopt, s.r.o., Copyright © 2016, Všechna práva vyhrazena

detail