Hrátky s obnovitelnými zdroji

Hrátky s obnovitelnými zdroji

2007, Jaroslav Kusala

Brožurka s návody na jednoduché pokusy stručně připomíná základní fyzikální poznatky o různých druzích energie a několik technických a historických zajímavostí. Hlavním obsahem jsou ověřené návody na vlastnoruční zhotovení různých přístrojků s tématikou obnovitelných zdrojů energie. V každém návodu najdete jakého jevu se model nebo pomůcka týká, jaké součástky a materiály ke stavbě potřebujete a kde je seženete, popis stavby s ilustracemi, jak model nebo pomůcku používat, co pozorovat nebo měřit.

Návody jsou úmyslně zpracovány tak, aby nebyly podrobnou „kuchařkou“, ale aby jen naznačily možný způsob konstrukce. Můžete hledat různé varianty řešení, zkoušet různé materiály a součástky, měnit navržené rozměry, přicházet s vlastními nápady a změnami.

Pracovat můžete doma, v technickém kroužku nebo i přímo ve vyučovacích hodinách fyziky. S vyrobenými pomůckami lze provádět další pokusy. 14 návodů je doplněno zajímavými informacemi z využití obnovitelných energetických zdrojů.

0

Download

51x

Skupina ČEZ

Kontaktní informace

Máte-li k obsahu portálu jakékoliv náměty, postřehy či připomínky – prosím kontaktujte nás. Budeme vděční i za připomínky k nekorektnímu zobrazení stránek, či případnému upozornění na chybu. Děkujeme.


email:info@svetenergie.cz

Kontaktní formulář

KONTROLNÍ KÓD

kontrolní kód Opište prosím do políčka formuláře
text z obrázku

Portál Svět energie provozuje společnost ČEZ. Vyrobil Simopt, s.r.o., Copyright © 2016, Všechna práva vyhrazena

detail