Střídavé proudy

Střídavé proudy

2012, Peter Žilavý

Brožura srozumitelnou formou přibližuje některé zákonitosti elektrických obvodů. Zaměřuje se na oblasti, kterým v učebnicích fyziky obvykle nebývá vyhrazeno moc místa, které však bezprostředně souvisejí s aplikacemi střídavého elektrického proudu v běžném životě.

V první části jsou teoreticky shrnuty základní poznatky spojené s označením a popisem veličin. Následuje experimentální seznámení s měřením pomocí jednoduchého osciloskopu. V části věnované aplikacím střídavých proudů se teoreticky i experimentálně zkoumají otázky fungování a bezpečnosti elektrických rozvodů doma či ve školní laboratoři. Doplněno velmi názornými nákresy obvodů. Výukový a metodický text byl vydaný v rámci Operačního programu Praha – Adaptabilita (OPPA) a jeho projektu Přírodní vědy a matematika na středních školách v Praze aktivně, aktuálně a s aplikacemi.

0

Download

48x

Skupina ČEZ

Kontaktní informace

Máte-li k obsahu portálu jakékoliv náměty, postřehy či připomínky – prosím kontaktujte nás. Budeme vděční i za připomínky k nekorektnímu zobrazení stránek, či případnému upozornění na chybu. Děkujeme.


email:info@svetenergie.cz

Kontaktní formulář

KONTROLNÍ KÓD

kontrolní kód Opište prosím do políčka formuláře
text z obrázku

Portál Svět energie provozuje společnost ČEZ. Vyrobil Simopt, s.r.o., Copyright © 2016, Všechna práva vyhrazena

detail