Jít na vyhledávání

VÍM PROČ / VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ 7. ROČNÍKU

VÍM PROČ / VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ 7. ROČNÍKU

Je to tady! Chvíle, na kterou všichni nadšenci fyzikálních pokusů čekali. Vyhlášení 7. ročníku VÍM PROČ.

Bylo opravdu z čeho vybírat. Tentokrát jste nahráli 155 pokusů, což je jedno z nejvyšších čísel v historii soutěže! Už v 6. ročníku jsme psali o tom, že se jednalo o kvalitativně jeden z nejsilnějších ročníků. 7. ročník byl fantastický. Těší nás, že jste tak nápadití a začali jste využívat i moderní technologie.

Ohodnotit tolik videí rozhodně nebyla žádná sranda… tedy, občas jsme se u toho i nasmáli, humor vám u provádění pokusů rozhodně nechyběl 😊, ale vybrat ty nejlepší z nejlepších dalo opravdu zabrat.

V úzkém výběru soupeřilo 6 videí za ZŠ a 10 videí za SŠ. Nebudeme vás dále napínat, tady jsou výsledky:

V kategorii Základních škol se umístili:

1. místo – Jakub Zdražil a Julie Zdražilová s pokusem Hustota lidského těla, získávají poukaz v hodnotě 10 000 Kč na nákup v Mall.cz, příspěvek 200 000 Kč na vybavení moderní učebny pro školu)

2. místo – Ondřej Pitlach, Daniel Boháč a Viktor Čada s pokusem Šíření tepla získávají poukaz v hodnotě 5 000 Kč na nákup v Mall.cz

3. místo – Robin Papřok a Robert Kubányi s pokusem Úplný odraz světla získávají poukaz v hodnotě 3 000 Kč na nákup v Mall.cz

 

V kategorii Středních škol jsou medailová umístění následující:

1. místo – Jan Bultas a Pavel Altmann s pokusem Plazma s příchutí vína získávají poukaz v hodnotě 10 000 Kč na nákup v Mall.cz, příspěvek 200 000 Kč na vybavení moderní učebny pro školu)

2. místo – Nikola Malá, Dana Němcová a Natálie Šindelářová s pokusem Papper's ghost effect – falešný hologram získávají poukaz v hodnotě 5 000 Kč na nákup v Mall.cz

A pozor, na třetím místě máme remízu. Oba týmy si odnášejí výhru ve formě poukazů na nákup v Mall.cz v hodnotě 3 000 Kč.

3. místo – Tobiáš Vlk s pokusem Jak si sestavit první elektromotor z 19. století

3. místo – Vojtěch Sochorovský, Ondřej Červ a Patrik Maleček s pokusem Mechanika kapalin.


A to ještě není všechno…

Letos jsme vyhlásili speciální soutěžní kategorii o nejlepší pokus na téma Obnovitelné stroje. Nadšenců, kteří se pustili do tohoto tématu, bylo celkem 5. Dohromady nahráli 11 pokusů.

Hlavní výhru, tedy solární powerbanku Viking (26800mAh), získává Marie Karenovičová a Lucie Nguyenová s pokusem Od mlýnů až po turbíny.

Jakub Malina natočil celkem 7 videí rozebírající obnovitelné zdroje. Proto jsme se rozhodli udělit cenu útěchy v podobě balíčku krutopřísných vychytávek.

Vyhlášení uzavírá kategorie o nejoblíbenější video laické veřejnosti. S celkovým počtem 101 hlasů vyhrává Petr Vojtek s pokusem Kdo je nejvýš. Petr se rovněž může těšit na vychytávkový balíček:).

To je pro letošek už opravdu vše. Blahopřejeme vítězům a děkujeme všem účastníkům za jejich parádní příspěvky.

A pokud jste se nenašli v tabulce, nezoufejte! 7. ročníkem nekončíme😊

Pokusům zdar a brzy na viděnou!

 

PS: Všechny vítěze budeme v následujících dnech kontaktovat na jejich emailové adresy uvedené při nahrávání videa.

Autor

ČEZ

Vrátit se nahoru