Jít na vyhledávání

VÍM PROČ / VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ 8. ROČNÍKU

VÍM PROČ / VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ 8. ROČNÍKU

Kdo vyhrál 8. ročník?

A je to tady! Vyhlášení 8. ročníku soutěže VÍM PROČ. Jak jste si to užili? My moc! Tentokrát jste nahráli 143 pokusů a opravdu bylo z čeho vybírat.

Klobouk dolů před všemi autory. Vždy nás překvapíte, co vše lze ještě vymyslet a jak nápaditě lze fyzikální pokusy zpracovat. No, nebudeme to dále natahovat, pojďme se podívat na výsledky.

V úzkém výběru soupeřilo 11 videí za ZŠ a 11 videí za SŠ. A jak to dopadlo?

V kategorii Základních škol se umístili:

1. místo – David Macek a Matyáš Banar s pokusem Trable s Hrozny, získávají poukaz v hodnotě 10 000 Kč na nákup na Mall.cz, příspěvek 200 000 Kč na vybavení moderní učebny pro školu)

2. místo – Stella Klapačová s pokusem Objev neviditelného záření ze Slunce získává poukaz v hodnotě 5 000 Kč na nákup na Mall.cz

3. místo – Klára Dostálová s pokusem Nenewtonovské kapaliny získává poukaz v hodnotě 3 000 Kč na nákup na Mall.cz

 

V kategorii Středních škol jsou medailová umístění následující:

1. místo – Kryštof Sofilkanič s pokusem Elektrická kytara z rýče?! (elektromagnetická indukce) získává poukaz v hodnotě 10 000 Kč na nákup na Mall.cz, příspěvek 200 000 Kč na vybavení moderní učebny pro školu)

2. místo – Filip Kordina, Jaroslav Šejda a Miroslav Klimeš s pokusem Rubensova trubice získávají poukaz v hodnotě 5 000 Kč na nákup na Mall.cz

3. místo – Anežka Laryšová s pokusem Umíte fyziku odhadovat získává poukaz v hodnotě 3 000 Kč na nákup na Mall.cz

A to ještě není všechno…

Letos jsme vyhlásili několik speciálních soutěžních kategorií o nejlepší pokus na téma Obnovitelné stroje nebo Jaderná fyzika, Nejlepší dívčí tým a Nejoblíbenější video laické veřejnosti.

Hlavní výhru v kategorii Obnovitelné zdroje/Jaderná fyzika, tedy solární powerbanku Viking, získává Marek Man s pokusem Žárovka, aneb klíč k pochopení budoucnosti energetiky.

V kategorii Nejlepšího dívčího týmu vyhrává Klára Dostálová s pokusem Nenewtonovské kapaliny. Získává tak balíček užitečných předmětů a pro svoji třídu exkluzivní vystoupení ÚDIF (Úžasné divadlo fyziky).

Vyhlášení uzavírá kategorie o nejoblíbenější video laické veřejnosti. S celkovým počtem 144 hlasů vyhrává Jakub Hašpl s pokusem Tření, a co to vlastně je?. Jakub se rovněž může těšit na vychytávkový balíček:).


To je pro letošek už opravdu vše. Blahopřejeme vítězům a děkujeme všem účastníkům za jejich parádní příspěvky.

A pokud jste se nenašli v tabulce, nezoufejte! 8. ročníkem nekončíme😊.

Jo a ještě něco! Všechna videa nahraná po uzavření 8. ročníku budou automaticky zařazena do 9. ročníku. Kdy startujeme? Na oznámení přesného termínu se můžete těšit v září 😊.
Pokusům zdar a brzy na viděnou!

 

PS: Všechny vítěze budeme v následujících dnech kontaktovat na jejich emailové adresy uvedené při nahrávání videa.

Autor

ČEZ

Vrátit se nahoru