Jít na vyhledávání

K čemu je dobré tření aneb sliz pro obranu ambasád

Nahlásit video / Žádost o odstranění

Tvoje jméno *
Tvůj e-mail *
Zpráva pro administrátora (max 1000 znaků) *

Formulář je chráněn službou reCAPTCHA.
Ochrana soukromí | Smluvní podmínky

O videu

Autor videa: Matěj Šturm
Marek Zůna - Marek a Anežka realizovali scénář a režírovali dotáčení a také v těchto dotáčkách vystupovali...

Délka pokusu: 15 minut

Pomůcky: Metylceluloza, voda, nádoba na míchání, dostatečně velká plocha a odvážný figurant v podobě Mgr. Vladimíra Kořena

Cílová skupina: Základní + Střední škola

Popis videa

Video odpoví na otázku Marka, k čemu je dobré tření... Jsme parta studentů, říkáme si Laborky.cz a realizujeme pokusy ve velkém, podle našeho hesla "Vyšší výkon!" Již několik let připravujeme pokusy pro pořad Zázraky přírody České televize a tohle je jeden z námi realizovaných pokusů... Protože realizace pokusu pro natáčení zábavného pořadu se dost liší od krátkého popisu a stručného vysvětlení pokusu pro studenty, dotočili jsme úvod, komentáře a vyrobili pár jednoduchých animací pro vysvětlení podstaty stability lidského těla... Díky spolupráci s ČT si můžeme vyzkoušet pokusy opravdu ve velkém, o čemž se můžete přesvědčit na našem facebooku nebo našich stránkách www.laborky.cz Protože velký pokus je i finančně náročný, ve velkém provedení ho opakujeme jen občas. To je i případ tohoto natáčení, všimněte si, jak jsme za necelé dva roky dospěli. Naopak opravdu velký pokus Vzduchové dělo předvádíme při našich ukázkách každý rok minimálně 1x. Pokud se Vám náš pokus líbí, jsme moc rádi... a pokud chcete naše pokusy vidět naživo, navštivte nás na Noci vědců 2016, kterou pořádáme na naší škole. Zdraví Vás Laborky.cz

Vyjádření odborné poroty

Ahoj experimentátoři,děkujeme za hezkou ukázku důležitosti tření.Obdivujeme vaše výsledky, rádi vidíme, když se najde parta lidí, které technika baví.K vašemu pokusu máme jen drobné připomínky - asi by stálo za zmínění, kdy dojde k přepadnutí člověka v souvislosti s polohou jeho těžiště. Také by vás určitě napadly jiné příklady, kdy tření využíváme či neužíváme.Ale jak jsme napsali - jedná se pouze o drobnosti.Držíme palce do dalších pokusů. Odborná porota "Vím proč".

Komentáře k videu

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit.

Podobná videa

Fyzikální veličiny (111)

K čemu je dobré tření aneb sliz pro obranu ambasád

Video odpoví na otázku Marka, k čemu je dobré tření... Jsme parta studentů, říkáme si Laborky.

Hodnocení poroty: 100%

Harmonické tóny strun

Na houslích a notebooku vám ukážu, jak se tvoří harmonické tóny a jaký může být rozdíl mezi jejich vnímáním a zobrazovanou analýzou.

Hodnocení poroty: 100%

Fyzikální hádanka

Fyzikální hádanka zkoumá chování pádu dvou těles: kancelářského papíru formátu A5 o hmotnosti 1 g a polystyrénu o hmotnosti 26 g.

Hodnocení poroty: 100%

Atmosférický tlak

Tento pokus jsem okoukala na Vím proč. Nebylo ale jasné, jak moc je atmosferický tlak silný.

Hodnocení poroty: 100%

Hustota lidského těla

V tomto videu Vám předvedeme experimentální měření hustoty lidského těla. Kdy za pomoci hmotnosti a objemu těla vypočítáme jeho hustotu.

Hodnocení poroty: 100%

Ukázky z akustiky

V tomto videu se stručně seznámíte se zvukem a jeho podobami. V závěru se dostanou ke slovu rázy a jejich frekvence. Provádět vás bude šílený vědec.

Hodnocení poroty: 95%
Vrátit se nahoru