Jít na vyhledávání

má sluneční elektrárna

Nahlásit video / Žádost o odstranění

Tvoje jméno *
Tvůj e-mail *
Zpráva pro administrátora (max 1000 znaků) *

Formulář je chráněn službou reCAPTCHA.
Ochrana soukromí | Smluvní podmínky

O videu

Autor videa: jakub folber

Délka pokusu: 300 minut

Pomůcky: maliny, 2 vodivá sklíčka, hmoždíř, tužky, nožík (ideální je rybička), sůl, lžičku, hrneček s vodou (50ml), voltmetr

Cílová skupina: Základní škola

Popis videa

V tomto videu si ukážeme, že sluneční panel si můžete vytvořit i vy sami. Potřebujete k tomu mít běžné přísady, které většinou najdete i u Vás doma. Stačí si jen pořídit 2 vodivá sklíčka a voltmetr. Tento pokus bude trvat několik dní, ale nebojte každý den jen natřete sklíčko a poté ho necháte uschnout, aby jste na sklíčko mohli nanést další vrstvu.


Tak hurá do toho!!

Vyjádření odborné poroty

Ahoj Kubo, jsme opravdu moc rádi, že jsi nám zaslal své soutěžní video. Je naprosto skvělé, jak se ti podařilo vyrobit jednoduchý solární panel. A celý postup jsi popsal tak, že si to jistě může doma vyzkoušet opravdu každý. Video nás opravdu moc baví, navíc je dobře, že se věnuje obnovitelným zdrojům energie, které jsou v dnešní době velmi populární. Ale nejen to, využití sluneční energie opodstatněně nabývá na významu a tvé video skvělým způsobem podává návod, jak toho docílit i v domácích podmínkách. Na konci videa hezky vysvětluješ princip funkce tvého panelu. Jen je škoda, že jsi nám nevysvětlil, proč to funguje právě s malinou a grafitem a zda můžeme třeba použít i jiné ovoce. ;) Mimochodem, mohlo by být zajímavé zjistit, zda tvá malá elektrárna dokáže také něco napájet, třeba rozsvítit LED nebo roztočit malý motorek. To jsou , za nás, také náměty pro tvé další video, třeba v příštím ročníku naší soutěže. Děkujeme za tvé vynikající video a budeme se moc těšit na tvé další bádání. Odborná porota "Vím proč"

Komentáře k videu

jakub folber
jakub folber / 17. 05. 2022, 21:27
k tomuto pokusu jsme použili "maliny jelikož obsahují antokyanyn" - k tomuto pokusu můžeme použít i další ovoce a zeleninu, které obsahují aantokyanyn a grafit jsme použili jelikož se grafit chová jako polovodič.


pomocí našeho slunečního panelu si bohužel malou LED nerozsvítíme jelikož se v našem slunečním panelu nachází i mnoho nečistot - pecičky z malin atd. tyto nečistoty nám dělají vnitřní odpor, který rozvýcení LED zabraňuje.
jakub folber

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit.

Podobná videa

Obnovitelné zdroje (23)

Od mlýnů až po turbíny

Ve videu jsme se zaměřily na nástroje využívající mechanickou energii vody.

Hodnocení poroty: 100%

Gravitační akumulátor

V tomto videu se pokusíme ověřit, jestli lze sestrojit gravitační akumulátor, který může fungovat pro uskladnění přebytků produkce ...

Hodnocení poroty: 95%

Jak si vyrobit vodní elektrárnu

Sestavení jednoduché vodní elektrárny není žádná věda. V tomto videu vám ukážu jak na to. Většinu součástek máte určitě doma.

Hodnocení poroty: 95%

Výroba a ukládání elektrické energie

Na tomto videu bych vám chtěl ukázat výrobu elektrické energie a skladování v akumulátorech.

Hodnocení poroty: 95%

Obnovitelné zdroje energie-1. část

V tomto videu jsem vysvětloval, jak fungují obnovitelné zdroje energie.

Hodnocení poroty: 90%

Větrná a solární elektrárna a uchování energie

Ukážeme si jak funguje větrná a solární elektrárna na jednoduchém principu. Také si ukážeme jak uskladňovat energii doma z obnovitelných zdrojů.

Hodnocení poroty: 90%
Vrátit se nahoru