Jít na vyhledávání

Hustota kapalin

Nahlásit video / Žádost o odstranění

Tvoje jméno *
Tvůj e-mail *
Zpráva pro administrátora (max 1000 znaků) *

Formulář je chráněn službou reCAPTCHA.
Ochrana soukromí | Smluvní podmínky

O videu

Autor videa: Barbora Zelená
Barbora Zelená -
Jana Bohutínská -

Délka pokusu: 15 minut

Pomůcky: Jar, med, voda, potravinářské barvivo, olej, alkohol, 4 menší skleničky (popřípadě ještě jedna na jar), větší podlouhlá sklenička, lžička

Cílová skupina: Základní škola

Popis videa

Chcete si vyzkoušet jakou hustotu mají kapaliny, ale nemáte po ruce žádnou tabulku nebo výpočty? Tímto zábavným pokusem to můžete zjistit! Nejen, že přijdete na to, která kapalina má největší a která nejmenší hustotu, ale také si vytvoříte krásnou barevnou dekoraci, která vás naučí a potěší zároveň. Tak pojďme na to!

Vyjádření odborné poroty

Ahoj Barboro a Jano! :-) Děkujeme vám oběma za pěkné video s fyzikální demonstraci co způsobuje různá hustota kapalných látek. Ty kapaliny, které ji mají větší, klesají pod ty kapaliny, které ji mají menší. Ale, vaše video si dalo za cíl jenom seznámit diváka s tím, že ve fyzice existuje fyzikální veličina hustota, která se projevuje u kapalin dle vašeho pokusu. Pokus vám , jak již jsme výše napsali, moc pěkně vyšel, vaše vysvětlení proč je lepší lít jednotlivé kapaliny tak, aby se co možná nejméně promíchaly jste vysvětlili též. Co však ve vašem videu chybí je , že jste se více o hustotě než výše popsané téma, nevěnovaly. Škoda toho, vaše video by rázem poskočilo na ještě vyšší úroveň . Naší připomínkou se nenechte zrazovat. Třeba paní učitelce, nebo panu učiteli, který vás učí fyziku budete vědět o hustotě po vykládat daleko více než se vešlo do vašeho videa. Anebo, dílky vašemu videu, některá vaše spolužačka/ spolužák natočí své vlastní video i s doplněním, co všechno dalšího o hustotě kapalin ví. Držíme vám palce při objevováním tajů "paní fyziky"a ještě jednou děkujeme za vaše video, které je motivační i tím, co v něm není uvedeno. Ať se vám daří nejen na poli fyzikálním. Odborná porota " Vím proč"

Komentáře k videu

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit.

Podobná videa

Fyzikální veličiny (102)

K čemu je dobré tření aneb sliz pro obranu ambasád

Video odpoví na otázku Marka, k čemu je dobré tření... Jsme parta studentů, říkáme si Laborky.

Hodnocení poroty: 100%

Harmonické tóny strun

Na houslích a notebooku vám ukážu, jak se tvoří harmonické tóny a jaký může být rozdíl mezi jejich vnímáním a zobrazovanou analýzou.

Hodnocení poroty: 100%

Fyzikální hádanka

Fyzikální hádanka zkoumá chování pádu dvou těles: kancelářského papíru formátu A5 o hmotnosti 1 g a polystyrénu o hmotnosti 26 g.

Hodnocení poroty: 100%

Atmosférický tlak

Tento pokus jsem okoukala na Vím proč. Nebylo ale jasné, jak moc je atmosferický tlak silný.

Hodnocení poroty: 100%

Hustota lidského těla

V tomto videu Vám předvedeme experimentální měření hustoty lidského těla. Kdy za pomoci hmotnosti a objemu těla vypočítáme jeho hustotu.

Hodnocení poroty: 100%

Ukázky z akustiky

V tomto videu se stručně seznámíte se zvukem a jeho podobami. V závěru se dostanou ke slovu rázy a jejich frekvence. Provádět vás bude šílený vědec.

Hodnocení poroty: 95%
Vrátit se nahoru