Jít na vyhledávání

Raketové palivo

Nahlásit video / Žádost o odstranění

Tvoje jméno *
Tvůj e-mail *
Zpráva pro administrátora (max 1000 znaků) *

Formulář je chráněn službou reCAPTCHA.
Ochrana soukromí | Smluvní podmínky

O videu

Autor videa: Jakub Wiesner
Jakub Wiesner - Provedení pokusu, střih, dabing videa
Jan Švec - Kamera, pomoc s pokusem, dabing začátku videa

Délka pokusu: 120 minut

Pomůcky: 4g Dusičnan Amonný, 61g Dusičnan Draselný, 20ml Glycerin, 35g Sorbitol, Skleněné baňky, Váha, Lžíce, Hrnec, Špejle, Sirka, Plynový zapalovač, Sporák, Alobal, Železná trubka + Stojan.

Cílová skupina: Základní škola

Popis videa

Video obsahuje podrobný návod na tvorbu pevného raketové paliva, ukázku hoření vyrobeného paliva a krátkou teoretickou část. Tento experiment jsme dělali pod odborným dohledem kvůli použitým chemikálií, které jsou vysoce nebezpečné a také nejsou volně dostupné. Tudíž si tento experiment nemůžete vyzkoušet doma, ale můžete se domluvit s vašimi učiteli. Jestli by jste ho nemohly zakomponovat do vyučování. Kdyby jste měli nějaké otázky neváhejte je napsat do komentářů. Inspiraci a obrázky jsem získal z TechIngredients. (2020, December 23). DIY rocket engines - easy and cheap! YouTube. Retrieved March 15, 2022, from https://www.youtube.com/watch?v=nPM3KcHzN6I a NASA. (n.d.). NASA. Retrieved May 9, 2022, from https://www.nasa.gov/ a Raketové motory. Studentský blog. (2013, October 7). Retrieved May 11, 2022, from https://marekfort.wordpress.com/2013/10/06/raketove-motory/ a Harpoon, Dvou a půl Stupňová Raketa, model. Modely. (2017, April 30). Retrieved May 11, 2022, from https://modely-raket.webnode.cz/tri-sloupce2/ (omlouvám se pokud citace nejsou zcela správně, dělám je poprvé).

Vyjádření odborné poroty

Ahoj Kubo a Honzo. Moc vám děkujeme, že jste se se svým videem zapojili do letošního ročníku soutěže "Vím proč". Vaše video je opravdu velmi zajímavé. Raketové palivo prochází neustále vývojem a je opravdu senzační, že jste nám ve videu mohli poskytnout návod na to, jak si jej vyrobit. Jen je škoda, že jsme se od vás nedozvěděli, proč používáte zrovna taková množství jednotlivých chemikálií, na to je jistě spousta diváků zvědavá. Budeme vám ve vašem bádání držet palce, se svými znalostmi a hlavně zapálením se vám jistě dřív nebo později podaří nějakou raketu zkonstruovat. A my se těšíme na vaše další videa. Odborná porota "Vím proč"

Komentáře k videu

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit.

Podobná videa

Tepelné motory (15)

Solární Stirlingův motor, vhodný jako kogenerační jednotka

Stirlingův motor- teplovzdušný motor s vnějším spalováním, funguje na principu střídavého podtlaku a přetlaku.

Hodnocení poroty: 100%

Princip raketového motoru

V tomto videu jsme otestovali, jakou sílu vyvine podomácku vyrobený raketový motor na tuhé palivo.

Hodnocení poroty: 95%

Lihová raketa

V pokusu jsme demonstrovali princip fungování raketového motoru. Spalovací komoru nahradila samotná pet láhev.

Hodnocení poroty: 85%

Loď s parním pohonem

Je to experiment založený na změně skupenství a jejím využití. Ostatně víc se dozvíte ve videu .

Hodnocení poroty: 85%

Raketové palivo

Video obsahuje podrobný návod na tvorbu pevného raketové paliva, ukázku hoření vyrobeného paliva a krátkou teoretickou část.

Hodnocení poroty: 85%

Raketový motor

Raketový motor je typ pohonu, který se od proudových motorů liší v podstatě jen tím, že si nese vlastní okysličovadlo, narozdíl ...

Hodnocení poroty: 85%
Vrátit se nahoru