Vznášedlo a vztlak
Nahlásit video / Žádost o odstranění
Formulář je chráněn službou reCAPTCHA.
Ochrana soukromí | Smluvní podmínky
O videu
Autor videa: Nicolas JaroměřskýAlbert Pernica -
Jan Dobiáš -
Délka pokusu: 4 minut
Pomůcky: lepící páska, nůž, CD disk, prkno, nůžky, balónek, plévková lžíce, vysavač, vršek od pet lahve
Cílová skupina: Základní škola
Popis videa
Stručné vysvětlení pokusu o domácím vznášedle a vztlaku.Vyjádření odborné poroty
Čau kluci, moc vám všem děkujeme za to, že jste nám zaslali své super video. Vaše vznášedlo je velmi jednoduché a přitom přesně ukazuje, jak všechna vznášedla fungují. Vzduch pod CD vlastně vytváří tzv. přetlak, který je příčinou síly, která pak nadzvedává právě to CD. I experiment se lžičkou je velmi zajímavý a originální! Vaše vysvětlení však, není úplně přesné a bylo by ještě třeba ho vylepšit. Významnou souvislost má váš experiment zejména s Bernoulliho rovnicí, která popisuje vztah rychlosti proudění tekutiny a tlakem v daném místě. Přesně tohoto principu využívají například letadla nebo helikoptéry. Vám kluci moc děkujeme za vaše video, bylo super! Těšíme se, že nám do soutěže zašlete i další vaše experimenty. Odborná porota "Vím proč"Podobná videa
Fyzikální veličiny (96)
K čemu je dobré tření aneb sliz pro obranu ambasád
Video odpoví na otázku Marka, k čemu je dobré tření... Jsme parta studentů, říkáme si Laborky.
Harmonické tóny strun
Na houslích a notebooku vám ukážu, jak se tvoří harmonické tóny a jaký může být rozdíl mezi jejich vnímáním a zobrazovanou analýzou.
Fyzikální hádanka
Fyzikální hádanka zkoumá chování pádu dvou těles: kancelářského papíru formátu A5 o hmotnosti 1 g a polystyrénu o hmotnosti 26 g.
Atmosférický tlak
Tento pokus jsem okoukala na Vím proč. Nebylo ale jasné, jak moc je atmosferický tlak silný.
Hustota lidského těla
V tomto videu Vám předvedeme experimentální měření hustoty lidského těla. Kdy za pomoci hmotnosti a objemu těla vypočítáme jeho hustotu.
Ukázky z akustiky
V tomto videu se stručně seznámíte se zvukem a jeho podobami. V závěru se dostanou ke slovu rázy a jejich frekvence. Provádět vás bude šílený vědec.
Komentáře k videu
Pro přidání komentáře se musíš přihlásit.