Nahlásit video / Žádost o odstranění
Formulář je chráněn službou reCAPTCHA.
Ochrana soukromí | Smluvní podmínky
O videu
Autor videa: Štěpán SegetDélka pokusu: 2 minut
Pomůcky: voda, lahev s víčkem, plastelína, víčko o zvýrazňovače
Cílová skupina: Základní škola
Popis videa
víčko od yvýrazňovače u otvoru obalím plastelínou. do lahve naliji vodu, do vody dám víčko lahev zavřu a zmáčknu.Vyjádření odborné poroty
Ahoj Štěpáne, tvoje video musíme opravdu pochválit, povedlo se ti ukázat a hlavně vysvětlit všechno podstatné. Tento pokus je také velmi dobře známý jako karteziánek. Tím, že na láhev zatlačíme, zvýšíme tlak vody a tím se vzduchová kapsa v karteziánkovi zmenší. Tím samozřejmě také vzroste hustota vzduchu. Nebude určitě vyšší, než hustota vody, to bys musel opravdu hodně zatlačit. :) Průměrná hustota potápěče ale bude větší než hustota vody, proto tíhová síla na něj působící převáží tu vztlakovou a potápěč začne klesat. Jde o opravdu krásný pokus, který může během chvilky vyzkoušet doma každý. Jako potápěč se dá použít i např. hlavička sirky. Rádi bychom jen upřesnili, že se nejedná o jev(při klesání a stoupání karteziánka), ale o děj. Vysvětlit v čem je rozdíl mezi jevem a dějem, může být posloužit jako téma dalších tvých experimentů. Budeme se těšit a přejeme ti hodně dalších nejen fyzikálních úspěchů. Ještě jednou ti děkujeme za velice pěkné video.Odborná porota "Vím proč"
Podobná videa
Fyzikální veličiny (111)
K čemu je dobré tření aneb sliz pro obranu ambasád
Video odpoví na otázku Marka, k čemu je dobré tření... Jsme parta studentů, říkáme si Laborky.
Harmonické tóny strun
Na houslích a notebooku vám ukážu, jak se tvoří harmonické tóny a jaký může být rozdíl mezi jejich vnímáním a zobrazovanou analýzou.
Fyzikální hádanka
Fyzikální hádanka zkoumá chování pádu dvou těles: kancelářského papíru formátu A5 o hmotnosti 1 g a polystyrénu o hmotnosti 26 g.
Atmosférický tlak
Tento pokus jsem okoukala na Vím proč. Nebylo ale jasné, jak moc je atmosferický tlak silný.
Hustota lidského těla
V tomto videu Vám předvedeme experimentální měření hustoty lidského těla. Kdy za pomoci hmotnosti a objemu těla vypočítáme jeho hustotu.
Ukázky z akustiky
V tomto videu se stručně seznámíte se zvukem a jeho podobami. V závěru se dostanou ke slovu rázy a jejich frekvence. Provádět vás bude šílený vědec.
Komentáře k videu
Pro přidání komentáře se musíš přihlásit.