Centrum pro výzkum energetického využití litosféry, v.v.i.

Centrum pro výzkum energetického využití litosféry, v.v.i.

Centrum pro výzkum energetického využití litosféry, v.v.i.

www.cvevl.cz

Organizace Centrum pro výzkum energetického využití litosféry, v.v.i., (CVEVL, v.v.i.) byla založena jako veřejná výzkumná instituce v roce 2007 za účelem provádění výzkumu a vývoje v oblasti přírodních a technických věd. Předmětem činnosti organizace je využití geotermální energie pro výrobu elektřiny a tepla v České republice. Důvodem pro tuto činnost je omezení a vyčerpání klasických zdrojů, možnost výroby energie bez negativních dopadů na životní prostředí včetně klimatických změn a předpokládaných relativně vysokých nákladů na energie.

Spolupráce ČEZ a CVEVL byla zaměřena na získání základní informace o specifikách geotermální energie a identifikaci možných překážek v průmyslovém využití geotermální energie v podmínkách České republiky. Kromě toho byly připraveny podklady pro využití geotermální energie na lokalitě Všebořice z hlediska možnosti výstavby geotermálního zdroje.

0

Skupina ČEZ

Kontaktní informace

Máte-li k obsahu portálu jakékoliv náměty, postřehy či připomínky – prosím kontaktujte nás. Budeme vděční i za připomínky k nekorektnímu zobrazení stránek, či případnému upozornění na chybu. Děkujeme.


email:info@svetenergie.cz

Kontaktní formulář

KONTROLNÍ KÓD

kontrolní kód Opište prosím do políčka formuláře
text z obrázku

Portál Svět energie provozuje společnost ČEZ. Vyrobil Simopt, s.r.o., Copyright © 2016, Všechna práva vyhrazena

detail