Technická univerzita Liberec

Technická univerzita Liberec

Technická univerzita Liberec

www.tul.cz

Technická univerzita v Liberci je pokračovatelem Vysoké školy strojní, která byla v Liberci založena v roce 1953 a nabízela studium na jediné fakultě strojní. V roce 1960 následovalo ustanovení fakulty textilní a změna názvu na Vysokou školu strojní a textilní v Liberci. Tím získala tehdejší VŠST jedinečnost ve výchově vysokoškolsky vzdělaných odborníků pro textilní obory, kterou si udržuje Technická univerzita v Liberci dodnes.

Transformace Vysoké školy strojní a technické na Technickou univerzitu v Liberci přinesla další výrazné změny. K původním dvěma fakultám (strojní a textilní) přibyly v letech 1990–1995 další čtyři fakulty (pedagogická, hospodářská, architektury a fakulta mechatroniky a mezioborových inženýrských studií). V roce 2004 byl založen Ústav zdravotnických studií jako samostatná jednotka při TUL. Významně se tak rozšířilo spektrum nabídky studijních programů. Technická univerzita v Liberci se postupně přeměnila z řadové ryze technicky zaměřené vysoké školy na uznávanou univerzitu, která spojuje formy technického vzdělávání s formou humanitního a přírodovědného vzdělávání. Nabízí studium v bakalářských, magisterských a doktorských studijních programech.

Technická univerzita v Liberci se aktivně zapojila do vytváření společného Evropského prostoru pro vzdělávání a společného Evropského výzkumného inovačního prostoru. Soustavně se tak zvyšuje její mezinárodní prestiž. Liberecká univerzita spolupracuje ve vědě a výzkumu s prestižními univerzitami a vědeckými institucemi v celém světě. Studenti mají možnost část svého studia absolvovat v zahraničí.

0

Skupina ČEZ

Kontaktní informace

Máte-li k obsahu portálu jakékoliv náměty, postřehy či připomínky – prosím kontaktujte nás. Budeme vděční i za připomínky k nekorektnímu zobrazení stránek, či případnému upozornění na chybu. Děkujeme.


email:info@svetenergie.cz

Kontaktní formulář

KONTROLNÍ KÓD

kontrolní kód Opište prosím do políčka formuláře
text z obrázku

Portál Svět energie provozuje společnost ČEZ. Vyrobil Simopt, s.r.o., Copyright © 2016, Všechna práva vyhrazena

detail