5,0
288
Jana Slováková
To, že si borci sami vyrobili aerodynamický tunel na 3D tiskárně je jen třešnička na dortu.
Jana Slováková
Perfektní video do hodiny fyziky. Hned jsem ho použila v 1. ročníku SŠ u tématu Mechanika kapalin a plynů - obtékání těles. Je v něm všechno! Přesně k tomuto by videa ze soutěže měla sloužit. Děkuji za učební pomůcku a držím palce!
Aerodynamika | Větrný tunel
Střední školaObnovitelné zdrojeMechanika kapalin a plynů11. ročník (2025)
Popis videa
V tomhle videu se podíváme na to, jak je vlastně aerodynamika složitá disciplína, ale proč je důležité s ní pracovat. Při té příležitosti jsme ukázali krásu aerodynamiky i na modelech, vložených do vytisknutého větrného tunelu na 3D tiskárně.
Vyjádření odborné poroty
Ahoj Tomáši a Ondřeji!
Děkujeme mnohokrát za vaše komplexní video , které jste poslali do naší soutěže "Vím proč "!
Pro vaše diváky jen jedna zmínka, že budou li mít zájem se podívat na ikonickou Tatru 603 , tak ta je vystavěna v NTM Praha a VW Beetle se pořád vyrábí a lze si ho koupit. 🙂
Přítlak k vozovce bude určitě zajímat ty vaše diváky, kteří závodí rychlými vozy...
Vašim videem jsme nadšeni a oběma vám k němu blahopřejeme!
S přáním mnoha dalších studijních i osobních úspěchů
Odborná porota " Vím proč"
O videu
Autor videa
Tomáš Theuer
Spoluautoři
Ondřej Kavický - hlavní konstruktér
Délka pokusu
2 minuty
Pomůcky
model větrného tunelu, modely různých menších objektů, viditelný plyn, ventilátor (pro vysávání plynu z jednoho konce k druhému))