Jít na vyhledávání

Energetici pomáhali neziskovkám v Praze a Středočeském kraji

20. 04. 2018
Autor

Autor: ČEZ

Energetici pomáhali neziskovkám v Praze a Středočeském kraji

Téměř stovka dobrovolníků z řad zaměstnanců Skupiny ČEZ se zapojila do 11. ročníku akce Čas pro dobrou věc. Během dvou dnů pomáhali s úklidem, údržbovými pracemi i administrativou ve 14 organizacích v metropoli, Nymburku a Hvozdnici.

Práci na čerstvém vzduchu přálo počasí během dvou dubnových dnů, kdy zaměstnanci Skupiny ČEZ v Praze a Středočeském kraji vyměnili na pár hodin své pracoviště za jednu ze 14 neziskových organizací.  Do 11. ročníku projektu firemního dobrovolnictví s názvem Čas pro dobrou věc se letos zapojilo 91 účastníků v různých lokalitách hlavního města a dále v Nymburku a Hvozdnici u Mníšku nad Brdy.

Nejpočetnější tým strávil dobrovolnický den v areálu Střediska ekologické výchovy Toulcův dvůr, který zahrnuje komplex historických památkově chráněných budov, 10 ha přírodně zajímavých společenstev a zelených ploch, zahradnictví a farmu s hospodářskými zvířaty. Středisko vede obecně prospěšná společnost Envira.

Oceňuji, že Skupina ČEZ každému z nás pravidelně věnuje pracovní den, kdy můžeme pomoci vybraným organizacím a projektům. Já i moji kolegové jsme z Toulcova dvora odjížděli s dobrým pocitem z odvedené práce, s novými poznatky o provozu zdejší farmy a dobrou náladou díky času strávenému v přírodě za hezkého počasí. Většina prací totiž probíhala ve venkovním areálu: pomáhali jsme na zahradě a s údržbou hiporehabilitačních stezek, či s odkůrováním klád,“ uvedl jeden z dobrovolníků, vedoucí Útvaru audity oblasti Rozvoj Petr Barnat, který se projektu letos zúčastnil už posedmé.

Další „čezáci“ svůj pracovní den strávili v areálu parku a v zahradnictví Psychiatrické nemocnice Bohnice, využívaného pro terapii pacientů. „Přesívali zeminu, ujali se výsadby keřů nebo pletí záhonů. Díky přízni počasí zvládli značný objem práce, čímž nám uvolnili ruce pro další nezbytné práce v areálu,“ pochválila tým energetiků Veronika Honzátková ze Socioterapeutické farmy a poděkovala všem za aktivní účast. Dobrovolníci z ČEZ přiložili pomocnou ruku k dílu rovněž v organizacích Helppes, Dětské centrum při Thomayerově nemocnici, Domov pro zrakově postižené – Palata, Centrum Dialog, Domov pro seniory Chodov, Diakonie ČCE – stacionář Ratolest, Dílny tvořivosti, Lemniskata, Opuštěná a léčebná zvířata, Centrum sociálních služeb Hvozdy a Centrum pro všechny.

Za deset let se projektu dobrovolnické práce zúčastnilo 5 054 zaměstnanců Skupiny ČEZ. Ti mají možnost zapojit se i do tzv. Rodinného dne dobrovolnictví, kde lze k poctivé práci pro dobrou věc přizvat celou rodinu, nebo podpořit svou prací organizaci dle vlastního výběru.

Vrátit se nahoru