Jít na vyhledávání

ČEZ odstartoval pilotní projekt 3MW baterie ve službách české energetiky. Na akcích Skupiny ČEZ se pomáhalo pohybem na charitativních trenažérech.

30. 05. 2018
Autor

Autor: ČEZ

ČEZ odstartoval pilotní projekt 3MW baterie ve službách české energetiky. Na akcích Skupiny ČEZ se pomáhalo pohybem na charitativních trenažérech.

Energie vložená do Oranžových kol na Pražských schodech a do veslařského trenažeru na ČEZ Prague Riverside Cross vynesla třem neziskovým organizacím přes 140 tisíc korun. Podpořeny byly sportovní projekty pro děti, domácí hospic a domov pro zrakově postižené.

V jeden den se na obou březích Vltavy závodilo a pomáhalo dobré věci se Skupinou ČEZ a Nadací ČEZ. Na pražské Náplavce se v ČEZ Prague Riverside Cross představila světová vodácká elita v netradičním spojení kajaku a biatlonu. Dobrý skutek s pohybem mohli spojit diváci, pokud usedli ve stanu EPP – Pomáhej pohybem na trenažér a minutou veslování přispěli na konto ujeté vzdálenosti. Celkový počet naveslovaných kilometrů poté Nadace ČEZ převedla na finanční částku 40 309 Kč pro organizaci Palata – Domov pro zrakově postižené. Vysportované peníze využije Domov k pořádání kulturních a společenských akcí pro své klienty.

Hradčanské náměstí zase patřilo cyklistům natěšeným na Pražské schody. Jde o jeden z nejstarších a nejpřitažlivějších mezinárodních městských závodů na horských kolech. Kromě domácí bikerské špičky se ho zúčastnili i nejlepší profesionální cyklisté z celého světa. Do pedálů si ale v kulisách Hradčan mohl šlápnout každý, a to u přívěsu s Oranžovými koly Nadace ČEZ. Minutou šlapání se tentokrát pomáhalo pražskému domácímu hospici Cesta domů, poskytujícímu odbornou péči umírajícím a jejím blízkým, a TJ Sokolu Cholupice. Zástupkyně Cesty domů, lékařka Irena Závadová, převzala symbolický šek s částkou 49 921 korun, TJ Sokol Cholupice náleží dar ve výši 50 691 korun. Organizace ho použije na modernizaci šaten pro děti.

„Děkuji každému, kdo na Hradčanech horku navzdory neváhal přispět minutou šlapání do pedálů pro dobrou věc,“ uvedla na závěr akce ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.

Vrátit se nahoru