Jít na vyhledávání

„Svět energie“ je zpátky! V novém 3D modelu provádí pestrým světem obnovitelných zdrojů energie.

01. 10. 2018
Autor

Autor: ČEZ

„Svět energie“ je zpátky! V novém 3D modelu provádí pestrým světem obnovitelných zdrojů energie.

Pohled na energetiku a fyziku očima nejrůznějších věkových skupin přináší už téměř dva roky multimediální aplikace „Svět energie“ z portfolia Vzdělávacího programu ČEZ. Novinkovým tahákem v nabídce portálu je aplikace 3D model obnovitelných zdrojů energie, který návštěvníkům názorně ukazuje principy zrodu ekologické energie. Vydejte se i vy na www.svetenergie.cz, který funguje i v prostředí Google Play a AppStore!

Nový školní rok se ještě ani pořádně nestačil dostat do provozního tempa a studentům všech věkových kategorií od 3 do 99 let se už dostává do rukou cenná studijní pomůcka. Obnovitelné zdroje energie – jedno z klíčových slov moderní energetiky – jsou hlavním hrdinou nového 3D modelu spuštěného na vzdělávacím portále Svět energie https://www.svetenergie.cz/cz/stahuj-zdarma/aplikace/3d-energetika/obnovitelne-zdroje-energie-3d. Chcete se proměnit ve vodu a proplout skrz turbínu vodní elektrárny, odhalit tajemství strojovny větrné elektrárny umístěné desítky metrů nad zemí nebo v převtělení za bioplyn roztočit turbínu kogenerační jednotky v bioplynové stanici? Díky nové aplikaci si žádná část energetického provozu nemůže být jistá před ostřížím zrakem náruživého fanouška.

Portál vedle pestré nabídky výukových materiálů, fotografií ke stažení, ukázek z prostředí výroby elektřiny a novinek ze světa chytrých technologií nebo platformy pro výměnu zkušeností mezi pedagogy nabízí exkluzivně právě možnost poznat principy energetických zařízení ve skutečně multidimenzionálním pohledu.

Svět energie chce bavit, učit i vzájemně komunikovat. Portál dosud navštívilo 101 tisíc uživatelů, kteří si prohlédli 452 tisíc stránek a stáhli 20 tisíc kusů výukových materiálů. I do budoucna počítá Svět energie s průběžným doplňováním o další užitečné a interaktivní prvky. Fanoušci se už nyní mohou těšit např. na 3D model názorně ukazující fungování distribučních sítí.

Vzdělávací program ČEZ, který funguje od roku 1992, chce i ve druhém čtvrtstoletí své existence přinášet podobné dárky nejen sobě, ale hlavně všem zájemcům o techniku i široké veřejnosti.

Svět energie

 • rozděluje uživatele na 5 základních cílových skupin
 • nabízí hry, animované filmy, možnost stažení výukových tiskovin a videí i bohatý výběr bezplatné fotobanky
 • pro pedagogy má širokou paletu výukových pomůcek nebo tipy na novinky
 • díky aplikaci „Svět energie – 3D elektrárny“ umožní na deskových počítačích i v prostředí Google Play a AppStore pohled na energetická zařízení (3D modely a videa)
 • dosud v 3 D modelech nabídl návštěvu jaderné, vodní a uhelné elektrárny i chytrého města
 • přináší fyzikální poradnu, zajímavosti ze světa techniky v časopise 3pól, kvízy a průběžné vědomostní soutěže o ceny

Celý projekt ve spolupráci se specialisty provozu a komunikace Skupiny ČEZ uvedla v život agentura Simopt, která se už více než 25 let zabývá vzdělávacími aktivitami.

Více informací o Vzdělávacím programu ČEZ najdete na https://www.cez.cz/cs/vyzkum-a-vzdelavani.html

 

Víte, že Vzdělávací program ČEZ…

 • je starý jako firma sama? Funguje již 25 let.
 • přináší osvětu, informování, podporu škol a talentů i získávání nových pracovníků?
 • má za sebou více než 6000 besed pro studenty v rámci programu Energie – budoucnost lidstva?
 • oslovil více než 200 tisíc mladých z osmých a devátých tříd základních škol a ze středních škol z celé ČR?
 • zorganizoval besedy také v Rakousku a Německu?

 

Vrátit se nahoru