Jít na vyhledávání

Energetici letos plnili přání dětem i dospělým v těžké životní situaci – celkem darovali přes 4 miliony korun

04. 12. 2018
Autor

Autor: ČEZ

Energetici letos plnili přání dětem i dospělým v těžké životní situaci – celkem darovali přes 4 miliony korun

Rekordní částkou 2 462 842 korun trumfli zaměstnanci Skupiny ČEZ ve 12. ročníku charitativní sbírky Plníme přání, myslíme na druhé tu loňskou. Výtěžek, který pomůže 79 lidem v nepřízni osudu, pak na 4 925 684 Kč znásobila Nadace ČEZ. Na projektu letos spolupracoval Výbor dobré Vůle – Nadace Olgy Havlové.

Dvouletá Nina, která prodělala v prvních měsících života hnisavou meningitidu a nyní se léčí s epilepsií, nebo již dospělý Leoš, upoutaný po nehodě na invalidní vozík. To je příklad dvou z celkem 79 lidí, jejichž osudy nenechaly zaměstnance Skupiny ČEZ lhostejnými. Letošní 12. ročník zaměstnanecké sbírky Plníme přání, myslíme na druhé s mottem „Společně proti nepřízni osudu“ se soustředil na pomoc dětem, mladistvým i dospělým, kterým v životě štěstí nepřálo.

Zaměstnanci mají možnost sami navrhnout někoho ze svého okolí, o kom se domnívají, že naši pomoc potřebuje. Z došlých návrhů pak každoročně vybíráme několik desítek příběhů, které zveřejníme na firemním intranetu a vyzveme zaměstnance k dobrovolnému dárcovství. Dle svého uvážení mohou přispět buď konkrétní osobě, nebo všem najednou částkou, která se rozdělí mezi zúčastněné,“ vysvětluje princip sbírky Michaela Chaloupková, členka představenstva a leader udržitelného rozvoje Skupiny ČEZ.

„Letošní ročník Plníme přání, myslíme na druhé opět předčil naše očekávání, protože jsme překonali loňský rekord,“ pokračuje Michaela Chaloupková. Zaměstnanci společně vybrali částku 2 462 842 korun, kterou na 4 925 684 znásobila Nadace ČEZ. Symbolický šek převzala 3. prosince z rukou generálního ředitele Skupiny ČEZ, Daniela Beneše, Monika Granja, ředitelka Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové.

„Výsledek charitativní sbírky je ohromující. Velmi nás potěšilo, kolik lidí se zapojilo do pomoci potřebným. Je to nejen významná finanční podpora lidem, kteří se ocitli v těžké životní situaci, ale i velké morální povzbuzení. Za to zaměstnancům Skupiny ČEZ a Nadaci ČEZ děkujeme,“ říká Monika Granja.

Panu Leošovi, paralympionikovi a dlouholetému reprezentantovi ČR v lukostřelbě, splnili energetici přání v podobě nového mechanického vozíku, protože ten původní už dosloužil. Rodině malé Niny zase příspěvek pomůže uhradit speciální vozíček za kolo a umožní jim vyrážet na společné výlety do přírody.

Skupina ČEZ se letos s projektem Plníme přání, myslíme na druhé připojila k dalším aktérům v rámci světového dne dárcovství #GivingTuesday, který proběhl v úterý 27. listopadu. S letošní rekordní vybranou částkou se stala nejštědřejším firemním dárcem v České republice.

Za dobu trvání projektu věnovali zaměstnanci Skupiny ČEZ společně s Nadací ČEZ na dobročinné účely částku přes 20 milionů korun. Pomáhali například nemocným dětem, seniorům či lidem se smyslovým postižením.

Výbor dobré vůle – nadace Olgy Havlové pomáhá lidem, kteří se pro svůj nepříznivý zdravotní a sociální stav těžko včleňují do společnosti a nemohou se bez pomoci druhých sami o sebe postarat.

Vrátit se nahoru