Jít na vyhledávání

Charitativní Oranžová kola Nadace ČEZ vyjela letos neziskovkám přes tři miliony korun

14. 12. 2018
Autor

Autor: ČEZ

Charitativní Oranžová kola Nadace ČEZ vyjela letos neziskovkám přes tři miliony korun

Na třicítce festivalů, sportovních a společenských akcích pomohlo 9 263 minutových jízd na speciálních trenažerech více jak padesátce neziskových projektů. Oranžová kola Nadace ČEZ se pro dobrou věc roztáčejí od zimy do podzimu už 14 let a pomáhat s nimi můžete i v roce 2019, třeba na ČEZ Jizerské 50.

Od začátku lyžařské sezóny až do podzimu navštěvuje Nadace ČEZ s charitativním projektem Oranžová kola různé kulturní, společenské a sportovní akce. Formou minutové jízdy na speciálně upravených sportovních pomůckách zapojuje veřejnost do pomoci potřebným. Kromě klasických rotopedů má v nabídce i veslařský a běžkařský trenažer. Energie jednotlivců letos pomohla 54 neziskovým organizacím a vynesla celkem 3 068 651 korun.

„Stovky lidí na větších i menších akcích v průběhu roku nasedali na naše kola, aby minutou pohybu, kterou Nadace ČEZ převede na finanční podporu, přispěli na dobrou věc. Jsou pro nás důkazem, že aktivity Nadace ČEZ dávají lidem smysl a navíc je i baví. A spolu s podpořenými organizacemi děkuji každému, kdo se letos s chutí do charitativního šlapání zapojil“, uvedla ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.

Mobilní stánek a Energy zóny s Oranžovými koly se letos objevily na třicítce akcí. Ke stálicím patří třeba letní multižánrový festival Colours of Ostrava, pražské Primátorky nebo velmi oblíbený festival Jičín – město pohádky. Právě v Jičíně padl i letošní rekord. Oranžová kola se tam takřka nezastavila a během několika hodin se odehrálo 602 charitativních minutových jízd, s výraznou převahou dětských účastníků. Nově letos Oranžová kola zpestřila také třídenní festival Soundtrack Poděbrady.

Novinkou sezóny 2018 pro zimní sportovní akce byl běžkařský trenažér s virtuální realitou, simulující styl jízdy soupaž na běžkách. Vyzkoušet si ho a zároveň podpořit pohybem dobrou věc mohli návštěvníci ČEZ Jizerské 50 v Bedřichově, Orlického maratonu v Deštném nebo na ČEZ City Cross sprintu v Ostravě. A na legendárních závodech v Bedřichově ho najdete v Energy zóně i v příštím roce, konkrétně o druhém únorovém víkendu.

Vrátit se nahoru