Jít na vyhledávání

HORMEN, dcera ČEZ ESCO, rekonstruovala osvětlení v obchodním centru Quadrio

19. 12. 2018
Autor

Autor: ČEZ

HORMEN, dcera ČEZ ESCO, rekonstruovala osvětlení v obchodním centru Quadrio

Více než 400 svítidel dodal brněnský výrobce HORMEN do obchodních pasáží pražského Quadria. Nová svítidla jsou silnější, ale přesto výrazně úspornější a efektivnější. Quadrio je komplex čtyř objektů ve středu Prahy u stanice metra Národní a zahrnuje obchodního centrum, byty a kanceláře.

„Chtěli jsme zvýšit atraktivnost prostoru a zároveň snížit náklady na energie,“ říká Pavel Ebr, Asset Manager ze společnosti CPI Property Group, která Quadrio vlastní. „Jsme přesvědčení, že v dobře nasvíceném interiéru se zákazníci cítí příjemně, a zvyšuje to tak i atraktivitu prostředí. To přispívá i ke zvýšenému zájmu o nabídku zboží  a služeb.“

Nová svítidla jsou oproti dosavadním mnohem efektivnější. Přestože mají dvojnásobnou svítivost, jejich spotřeba energie je o zhruba o pětinu nižší. V případě, že by se zachovala dosavadní intenzita osvětlení, energetická náročnost by klesla až na 40 procent. Průměrná doba svícení v Quadrio je 14 hodin denně.

Technologie LED jdou rychle dopředu, proto u některých projektů měníme i jen pět let staré soustavy se zářivkami, protože návratnost investice do nového LED osvětlení je velmi slušná. Všech 450 nových svítidel pro Quadrio se vyznačuje nižším příkonem a zároveň vyšším světelným tokem LED čipů, což znamená vyšší účinnost i úspornost celého osvětlení,“ vysvětluje ředitel HORMEN Jiří Hrachovina.

Všechna svítidla byla vyrobena přímo v brněnské továrně společnosti HORMEN. Byla dodána v rekordně krátkém čase čtyř týdnů od předání podkladové dokumentace.

Obchodní centrum Quadrio bylo otevřeno v říjnu 2014, investorem je CPI Property Group. V centru se nachází 60 obchodů, restaurací a poskytovatelů služeb.

O ČEZ ESCO:

ČEZ ESCO (Energy Service Company), dceřiná společnost ČEZ, která komplexně pokrývá energetické potřeby firem, obcí a institucí všech velikostí. Zajišťuje dodávky elektřiny, plynu a tepla, energetické audity a energetické poradenství, výstavbu elektrických zařízení, kogeneračních jednotek a střešních fotovoltaických elektráren. Pro řadu zákazníků také jejich energetická zařízení provozuje a poskytuje služby týkající se údržby a servisu. ČEZ ESCO je také dodavatelem služeb souvisejících s veřejnou a firemní elektromobilitou. Do ČEZ ESCO patří firmy AirPlus, AZ KLIMA, ČEZ Bytové domy, ČEZ Energetické služby, ČEZ ENERGO, ČEZ LDS, ČEZ Solární, Easy Power, Energocentrum Vítkovice, ENESA, EVČ, HORMEN, KART a ČEZ Slovensko. ČEZ ESCO má přes 1800 zaměstnanců.

O HORMEN:

HORMEN CE, dceřiná firma ČEZ ESCO, je výrobcem a dodavatelem osvětlovacích soustav pro korporátní klientelu, obchodní centra, veřejné budovy a developerské společnosti. Rozsvítila například pražské komplexy Florentinum a Quadrio, Aqualand Moravia Pasohlávky nebo síť módních obchodů Camaieu. V portfoliu má ale i osvětlení exteriérů, firma např. realizovala projekt osvětlení náměstí města Stříbro. Společnost sídlí v Praze a má výrobní závod v Brně a pobočku v Ostravě. Má přibližně 60 zaměstnanců.

Vrátit se nahoru