Jít na vyhledávání

Energie veslařů na vodě i na suchu pomohla podolské porodnici

10. 06. 2019
Autor

Autor: ČEZ

Energie veslařů na vodě i na suchu pomohla podolské porodnici

Na 106. ročníku legendárních veslařských závodů Primátorky se opět pomáhalo pohybem a to jak v závodní dráze, tak na břehu. Suchozemští nadšenci mohli přispět svou energií na veslařském trenažéru v ČEZ Energy zóně. Společně „odveslované“ body převedla Nadace ČEZ na finanční dar ve výši přes 121 tisíc korun pro Ústav péče o matku a dítě v Praze – Podolí.

Mezi vltavskými břehy v Praze probíhal od pátku 7. do neděle 9. června 106. ročník legendárního veslařského závodu Primátorky. Souboj osmiveslic a skifů všech výkonnostních kategorií i letos podpořila v roli hlavního partnera Skupina ČEZ. Kromě poháru pro vítěznou posádku ASC Dukla Praha, kterou doplnil veslař a olympionik Ondřej Synek, byl během nedělního finále předán i jeden symbolický finanční šek ve výši 121 202 korun pro Ústav péče o matku a dítě, též známý jako porodnice v Podolí.

Nadace ČEZ tuto finanční částku generovala z bodů, které během závodů „odveslovali“ závodníci na vodě i fanoušci na veslařském trenažéru v CEZ Energy zóně na břehu.

„Primátorky jsou krásné závody s dlouholetou tradicí a noblesou. Jsem proto moc ráda, že můžeme s Nadací ČEZ nejen fandit skvělým výkonům závodníků, ale rovněž motivovat každého fanouška k minutě pohybu na našem veslařském trenažéru, a tím pomoci dobré věci. Vždy se snažíme, aby pomoc směrovala lokální organizaci v rámci místa závodu, a letos tak závodníci i fanouškové darovali svou energii přepočtenou na finanční příspěvek od nadace pro potřeby oddělení, které se stará o novorozence,“ sdělila ředitelka nadace Michaela Ziková.

Slovy lékařky Marcely Černé, která symbolický šek s poděkováním převzala z rukou manažera Nadace ČEZ Daniela Nováka, použije porodnice výtěžek charitativní akce pro nákup přístrojového vybavení. Konkrétně budou pořízeny EKG a ambuvaky (resuscitační vaky) pro miminka.

Veslařský trenažér pro charitativní účely využívá Nadace ČEZ každoročně pouze pro Primátorky. Na ostatních kulturních a sportovních akcích a letních festivalech se letos v ČEZ Energy zónách setkáte vedle již tradičních cyklo trenažérů i s handbiky. Nadace tímto chce do dobročinných projektů v rámci svého programu Oranžová kola zapojit i lidi s hendikepy.

Vrátit se nahoru