Jít na vyhledávání

Energie publika festivalu v Kadani přinesla pomoc hendikepovaným

01. 07. 2019
Autor

Autor: ČEZ

Energie publika festivalu v Kadani přinesla pomoc hendikepovaným

Charitativní akce Oranžová kola Nadace ČEZ opět zavítala na hudební festival Vysmáté léto. Letos nahradil cyklotrenažéry dva handbiky, aby se do šlapání pro dobrou věc mohli zapojit i lidé s hendikepem. Výtěžek z akce putuje na konto neziskovek Šťastný pes – Handicap a Svaz tělesně postižených v ČR. Celkově se vyšlapalo na pomoc potřebným 100 670 korun!

Pravidelní návštěvníci festivalu Vysmáté léto v Kadani, který příjemně každoročně odstartuje čas prázdnin a dovolených, už stanoviště Nadace ĆEZ dobře znají. Pro dobrou věc se zde na cyklotrenažérech šlapalo do pedálů už několikrát. Letos čekala na účastníky akce jedna změna, kola nahradily handbiky, na nichž může minutu jízdy pro dobrou věc zvládnout téměř každý bez ohledu na fyzický hendikep.

„Myšlenkou Oranžových kol a účasti Nadace ČEZ na festivalech po celé republice je od začátku podpora lokálních neziskových organizací. Těší nás, že návštěvníky festivalu v Kadani pomáhat pohybem pořád baví a mají dobrou vůli podpořit organizace, které doručí pomoc potřebným lidem z jejich okolí,“ uvedla ředitelka nadace Michaela Ziková.

Ještě než na pódium vstoupily hlavní hvězdy večera – kapely Kryštof, Horkýže Slíže, Lake Malawi či Leoš Mareš jako DJ, energie z jízd na handbicích už byla přepočítána na finanční podporu pro obě neziskovky. Spolek Šťastný pes – Handicap, který se zaměřuje na výchovu a výcvik asistenčních a canisterapeutických psů pro handicapované, převzal symbolický šek s částkou 49 364 kroun. Peníze použije pro výcvik a výchovu asistenčních psů.

51 306 korun pomůže druhé z podpořených organizací, Svazu tělesně postižených v ČR s pracovištěm v Kadani k nákupu kompenzačních pomůcek.

Podpořené organizace

Šťastný pes-Handicap, z.s. je spolek, který vznikl v září 2015. Zaměřuje se na výchovu a výcvik asistenčních a canisterapeutických psů pro handicapované, epileptiky či pacienty s diabetem a kardiaky. Posláním spolku je pomáhat ke zkvalitnění života a začlenění do společnosti všem ZTP/P či ZTP,TP.

Svaz tělesně postižených v ČR s pracovištěm v Kadani sdružuje osoby se zdravotním postižením, zejména tělesným. Hájí potřeby a zájmy OZP a seniorů. Nabízí odborné sociální poradenství, zajišťuje plavání, cvičení a rehabilitační pobyty pro zdravotně postižené.

Nadaci ČEZ založila energetická společnost ČEZ v roce 2002, aby zastřešila svou dárcovskou činnost. Nadace ČEZ podporuje několika grantovými programy sociální, kulturní a sportovní projekty a aktivně spolupracuje s regiony. Výší rozdělených příspěvků se řadí ke špičce nadací v České republice.

Více informací na www.nadacecez.cz

Vrátit se nahoru