Jít na vyhledávání

ČEZ spouští Inovační maraton 2016

25. 10. 2016
Autor

Autor: ČEZ

ČEZ spouští Inovační maraton 2016

Studenti a absolventi budou mít 24 hodin na vymýšlení inovací a nových řešení uplatnitelných v praxi. Druhý ročník ČEZ Inovačního maratonu proběhne na centrále Skupiny ČEZ 10. – 11. listopadu. Akce je určena pro studenty a čerstvé absolventy vysokých škol, kteří se nebojí výzev a mají chuť na sobě pracovat a poznat fungování velké společnosti. Skupina ČEZ chce touto aktivitou nejen inovovat, ale také přitáhnout kvalitní absolventy vysokých škol. Loňský ročník oba cíle naplnil.

Inovační maraton je koncipován jako soutěž pro týmy, které řeší zadání spojené s reálnými potřebami společnosti. Během 24 hodin vymýšlí originální a inovativní řešení, přičemž úzce spolupracují se stratégy Skupiny ČEZ, od nichž mohou získat cenné zkušenosti. Spolupráce přináší výhody oběma stranám: studenti poznají fungování velké společnosti v praxi a naučí se inovativní techniky, firma na druhé straně ocení neotřelé nápady mladých lidí.

„Studenti budou vymýšlet inovace, které v dohledné době mohou fungovat v praxi. Přijdou během toho do úzkého kontaktu s dalšími aktivními studenty a také s odborníky Skupiny ČEZ. Chceme, aby se pro ně projekt stal zajímavou osobní i kariérní zkušeností. Podobné akce navíc u mladých lidí vypadají velice dobře v životopisu a pomohou jim při hledání perspektivního zaměstnání,“ říká Petr Disman, manažer projektů strategie Skupiny ČEZ.

Účast na Inovačním maratonu otevírá mladým lidem i cestu ke kariéře ve Skupině ČEZ. To potvrzuje i Tomáš Povejšil, účastník prvního ročníku, který nyní pracuje v úseku zahraničních majetkových účastí Skupiny ČEZ.

„Když jsem šel na inovační maraton, tak jsem rozhodně neplánoval, že budu pracovat v ČEZ. Ten zážitek na mě ale udělal dojem. Bylo vidět, že ČEZ se snaží investovat do zajímavých věcí, dělat něco extra, že investují do studentů. Navíc jsem poznal pár lidí, co v ČEZ pracují – viděl jsem, že jsou normální, že bych s nimi klidně šel na pivo,“ říká s úsměvem.

Práce v týmech je v průběhu celých 24 hodin prokládána společnými částmi, při kterých všech třicet účastníků společně dostává další instrukce, učí se inovační techniky nebo si užívá různá překvapení připravená zaměstnanci Skupiny ČEZ. Právě kontakty si kromě zajímavé zkušenosti účastníci z prvního ročníku pochvalovali.

y„Nejvíce mě překvapilo, že lze kreativitu opravdu transformovat únavou. Osobně jsem si prvních 6 hodin myslel, že ‚plánované vymýšlení inovací‘ je totální nesmysl a 24 hodin to trvá prostě proto, aby to znělo dobře. Nakonec mi to ale dávalo smysl,“ říká Petr Pávek z loňského vítězného týmu.

„Je to super zážitek, je to nová zkušenost, na kterou člověk běžně nenarazí. Jsi vytržený z běžné reality, hodí tě do nového prostředí a musíš plavat. Měl jsem z toho prostě velmi intenzivní pocit,“ doplňuje Tomáš Povejšil.

Více informací na zde

Přihlašování bylo ukončeno.

Vrátit se nahoru