Jít na vyhledávání

Oranžová značka stále táhne – studenti sní o kariéře v ČEZ

12. 02. 2020
Autor

Autor: ČEZ

Oranžová značka stále táhne – studenti sní o kariéře v ČEZ

Skupina ČEZ získala hned tři prvenství v Anketě TOP Zaměstnavatelé, v níž hlasují studenti českých vysokých škol. Po čtyřech letech se vrátila na pozici absolutního vítěze s titulem Jasná volba. Jako vysněného zaměstnavatele ji také označili studenti technických univerzit v kategorii Technik a s přehledem zvítězila rovněž v oboru Energetika, plynárenství, petrochemický průmysl. O tom, do kterých firem by po škole nejraději zamířili, rozhodovalo přes jedenáct tisíc vysokoškoláků.

Žezlo Jasné volby v anketě TOP Zaměstnavatelé držela Skupina ČEZ naposled v roce 2016, v posledních čtyřech letech se držela na druhém místě. Nyní se však vrací na pozici absolutního vítěze. Kromě toho bodovala i ve dvou dalších kategoriích.

Ve čtyřech speciálních kategoriích (Ekonom, Farmaceut & lékař, Právník, Technik) určují pořadí hlasy 20 % studentů příslušných fakult s nejlepšími studijními výsledky. Budoucí technici pravidelně umisťují ČEZ na první místo již od roku 2014. Také v anketě dle odvětví, kde hlasují všichni studenti, zvítězila Skupina ČEZ v kategorii Energetika, plynárenství, petrochemický průmysl již posedmé za sebou.

„Energetika se v současnosti mění přímo před očima – prosazují se nové technologie i způsoby uvažování, je to dynamické odvětví, kde se neustále něco děje. Je vidět, že mladí lidé ty změny intenzivně vnímají a chtějí být u toho. Jsme rádi, že budoucnost energetiky chtějí ovlivnit právě s námi,“ říká ředitel personalistiky ČEZ Josef Lejček.

ČEZ se i přes dlouho trvající rekordní zaměstnanost a konkurenční boj firem o kvalitní lidi daří nové pracovníky lákat. Loni jich společnost v Česku nabrala zhruba 1 100, z toho podíl nově přijatých mladých lidí do 30 let tvořil 44 %. Z nich bylo 37 % vysokoškoláků. Podíl zaměstnanců s terciárním vzděláním se ve Skupině ČEZ dlouhodobě pohybuje kolem 30 %, na jaderných elektrárnách dokonce kolem 50 %.

Vrátit se nahoru