Jít na vyhledávání

Skupina ČEZ převzala první větrný park v Německu

05. 12. 2016
Autor

Autor: ČEZ

Skupina ČEZ převzala první větrný park v Německu

Větrný park o celkovém instalovaném výkonu 12,8 MW byl postaven na klíč v jihozápadním Německu. ČEZ převzal projekt do provozu od německé investiční společnosti AREAM, a to včetně dotace v podobě feed-in tarifu na 20 let.

„Jedná se o vstupní projekt na německý trh v oblasti obnovitelných zdrojů, počítáme, že další budou následovat a chtěli bychom poděkovat AREAM za důvěryhodnou spolupráci na tomto projektu. Díváme se nejen na již vystavěné parky na pevnině, ale i ty na moři a projekty ve fázi developmentu,“ uvedl Tomáš Pleskač, ředitel divize Nová energetika. ČEZ posoudil již desítky projektů o instalovaném výkonu přesahujícím 2,5 GW.

Skupina ČEZ se proto v tomto roce stala aktivním členem čtyř nejdůležitějších větrných asociací v Německu. Cílem je také využít synergií s dalšími společnostmi, Skupina ČEZ zde již realizovala prostřednictvím svého investičního fondu INVEN CAPITAL tři investice v oblasti nové decentralizované energetiky.

Kromě německého trhu sleduje ČEZ vhodné příležitosti v oblasti obnovitelných zdrojů také v ostatních evropských zemích s cílem vystavět stabilní portfolio aktiv v různých fázích životního cyklu a poskytovat navazující služby.

Vrátit se nahoru