Jít na vyhledávání

Virtuální realita, zbrusu nové atrakce i soutěž pro děti – prázdninové toulky po České republice zpestří návštěva informačních center ČEZ

26. 06. 2020
Autor

Autor: ČEZ

Virtuální realita, zbrusu nové atrakce i soutěž pro děti – prázdninové toulky po České republice zpestří návštěva informačních center ČEZ

Úderem 1. července mohou návštěvníci opět zavítat do všech infocenter Skupiny ČEZ. Toulání po krásách České republiky si tak mohou zpestřit objevováním tajů energetiky v celkem 11 interaktivních expozicích v pěti krajích. Na letní sezónu si infocentra připravila řadu novinek, ve druhé polovině prázdnin navíc čeká na děti zábavná letní soutěž o energetické plyšáky.

Během pauzy vynucené epidemií koronaviru infocentra ČEZ rozhodně nezahálela. Pro letní sezónu připravila nové zábavné aktivity, které potěší rodiny s dětmi i opakované návštěvníky.

„Naším cílem je představit energetiku tak, aby to bavilo všechny věkové kategorie, od předškoláků až po seniory. Proto jsme připravili řadu novinek, abychom návštěvníkům jejich cestu za poznáním elektřiny ještě více zpříjemnili,“ uvádí vedoucí infocenter Skupiny ČEZ Kateřina Bartůšková.

Velké lákadlo v Infocentru Hučák v Hradci Králové tak představuje například nová virtuální realita. Nachystány jsou hned tři hry, ve kterých si zájemci vyzkoušejí v časovém limitu složit Kaplanovu turbínu, strojovnu větrné elektrárny nebo správně poskládat energetická zařízení v úsporném domě. Nejlepší výsledky samozřejmě putují na tabuli vítězů.

V infocentrech u elektráren Temelín, Dukovany, Hučák a Ledvice jsou také nově k dispozici zábavné pracovní listy: prostřednictvím hádanek a křížovek si děti mohou samy vyzkoušet, co si z prohlídky zapamatovaly. Na neposedné předškoláky navíc čekají omalovánky, dětské koutky, skákací panáci nebo nový šestimetrový tobogán u Infocentra Temelín.

Ve druhé polovině prázdnin pak připravila infocentra ČEZ pro rodiny s dětmi zábavnou soutěž. Pokud navštíví alespoň dvě expozice, získají originální nálepky a plyšáky oblíbených energetických postaviček Wattíka či Joulinky.

A pokud se návštěvníci řadí mezi vášnivé turisty, potěší je možnost zakoupit v infocentrech Temelín, Dukovany, Dalešice, Hučák a Ledvice zbrusu nové turistické vizitky s vyobrazením elektráren. K prodeji samozřejmě budou i výletní deníčky, kam se vizitky lepí.

Více informací pro zájemce o exkurze bude průběžně k dispozici na www.cez.cz/infocentra. Další elektrárenské provozy, které nejsou na webovém rozcestníku infocenter, zůstávají i během léta z bezpečnostních důvodů nadále nepřístupné.

Technická turistika si v posledních letech trvale vydobyla místo v kalendářích Čechů. Podle statistik návštěvnosti Infocenter Skupiny ČEZ a energetických provozů ČEZ v České republice přijelo loni poznat různé formy výroby elektřiny celkem 244 365 lidí. Kvůli několikaměsíčnímu uzavření infocenter během jarní epidemie koronaviru zůstane pravděpodobně tento rekord letos nepokořený, infocentra už se ale na návrat zvídavých zájemců těší.

Vrátit se nahoru