Jít na vyhledávání

Energetická infocentra prázdninovým hitem pro velké i malé: za zelenou energií dorazilo téměř 100 tisíc návštěvníků

07. 09. 2021
Autor

Autor: ČEZ

Energetická infocentra prázdninovým hitem pro velké i malé: za zelenou energií dorazilo téměř 100 tisíc návštěvníků

Informační centrum - Malá vodní elektrárna Hučák (Zdroj: © ČEZ)

Znovuotevřená infocentra Skupiny ČEZ bodovala v prázdninovém programu Čechů. Celkem přilákaly elektrárny 93 952 zájemců. V návštěvnosti vedly především bezemisní jaderné a vodní zdroje.

  • Bodovaly tradičně přečerpávací Dlouhé stráně a jaderné Dukovany s Temelínem.
  • Dětskou návštěvnost podpořila kampaň Za zelenou energií, rozdalo se přes 12 tisíc cen.
  • Od začátku roku, kdy byly elektrárny ČEZ otevřeny pouze virtuálně, navštívilo svět energetiky už přes 150 tisíc lidí.


Infocentra a elektrárny ČEZ se po covidové pauze, kdy nabízela pouze virtuální prohlídky, otevřela veřejnosti na začátku letních prázdnin. Dezinfekce rukou u vstupu do infocentra, nasazené roušky, dodržování rozestupů a respektování pokynů průvodce. To byl a stále je společný jmenovatel exkurzí do infocenter ČEZ. Za dodržování přísných hygienických opatření se tu opět mohli zájemci z řad veřejnosti zábavnou formou dozvědět vše o čisté bezemisní energetice. Rodiny s dětmi, příměstské tábory a další zájmové skupiny navíc lákala velká letní soutěž pro všechny malé energetiky. Ti si tak neodnesli jen nové zážitky a znalosti, ale i originální dárky, kterých se rozdalo celkem přes 12 tisíc.

Top 3 návštěvnických magnetů mezi Infocentry ČEZ (prázdniny 2021)

červenec srpen celkem
Dlouhé stráně25 48328 89254 375
Temelín4 9598 58413 543
Dukovany4 0079 25713 264

„Čekali jsme, že lidé budou trávit dovolenou v Čechách, a to se nám potvrdilo. Pro malé návštěvníky jsme připravili kampaň zaměřenou na zelenou energii, kdy si po správně vyplněném kvízu mohli odnést krásné ceny. O soutěž byl mezi dětmi zájem obrovský, nejčastěji si vybírali plyšové Watíky a Joulinky,“ ohlíží se za nedávno skončenými prázdninami vedoucí infocenter Skupiny ČEZ Kateřina Bartůšková.

„Prioritou samozřejmě i nadále zůstává bezpečnost výroby a dodávek elektřiny a zdraví našich zaměstnanců, i tak se nám ale podařilo uspořádat dny pootevřených dveří v Temelíně a Dukovanech nebo speciální páteční autobusové prohlídky těchto areálů, oblíbené také byly noční prohlídky vodní elektrárny Orlík,“ doplňuje Kateřina Bartůšková.

Někteří návštěvníci si přišli do infocenter Skupiny ČEZ ověřit či ještě více prohloubit znalosti, které získali během on-line prohlídek s názvem Virtuálně v elektrárně. Ty probíhaly v době uzavření elektráren veřejnosti během pandemie, a to díky speciálnímu interaktivnímu TV studiu. Oblíbený formát umožnil pozvat lidi i do nejstřeženějších prostor, kam se nepodívá ani většina provozních zaměstnanců, a také pomoci oživit distanční výuku pro desítky tisíc žáků. Celkově zatím letos on-line i naživo poznávalo taje energetiky 150 631 návštěvníků.

  • Rekordní návštěvnický zápis zatím drží rok 2019, kdy do infocenter a provozů ČEZ přijelo 244 365 zájemců o energetiku.
  • Prohlídky Infocenter doplňují pestrou nabídku vzdělávacích aktivit, které Skupina ČEZ nabízí dětem i učitelům, např. besedy Energie – budoucnost lidstva, nebo novinky a zajímavosti na vzdělávacím portálu www.světenergie.cz
Vrátit se nahoru