Jít na vyhledávání

Green Energy Tour

10. 11. 2022
Autor

Autor: ČEZ

Green Energy Tour

Green Energy Tour (Zdroj: © ČEZ)

Podzimního Green Energy Tour se zúčastnilo 26 studentů a dva pedagogové z partnerských středních škol, například z Plzně, Kutné Hory, Brna nebo Ostravy. Studenti si poslechli přednášky z oblasti Energetického mixu, Obnovitelných zdrojů a Strategie Skupiny ČEZ.

Program Green Energy Tour

Vodní elektrárna Štěchovice

Jedna z nejoblíbenějších exkurzí celé tour, kde nás elektrárnou provázeli bývalí zaměstnanci současní průvodci, kteří doslova znají každý šroub v elektrárně. Účastníkům se i splnilo přání vidět přečerpávací elektrárnu v provozu.

Větrná elektrárna Věžnice

Slunečné počasí nás provázelo návštěvou větrné elektrárny Věžnice, bavili jsme se také o zahraničních větrných parcích a jak se v průběhu let mění parametry VE. Pokračovali jsme do Energetického centra v Jindřichově Hradci, kde nás provedli od vykládky balíků až po sběr finálního odpadu.

Jaderná elektrárna Dukovany

Studenti diskutovali s bývalým operátorem sekundárního okruhu JE Dukovany, seznámili se s tím, jak se řídí jaderná elektrárna a pobavili se i o kariérních možnostech na jaderné elektrárně či v celé Skupině ČEZ. Studenti se následně podívali do strojovny, vyzkoušeli si simulátor a prošli si s výkladem carport.

Studenti měli během exkurzí otázky nejen technického rázu, ale také na náplň práce zaměstnanců v energetice.

Celá tour byla zakončena závěrečným testem a vyhlášením krále GET (student s nejlepšími výsledky).

Vrátit se nahoru