Jít na vyhledávání

Skupina ČEZ vstupuje do francouzské větrné energetiky

06. 06. 2017
Autor

Autor: ČEZ

Skupina ČEZ vstupuje do francouzské větrné energetiky

Prostřednictvím akvizice 9 větrných farem získaných od renomované developerské společnosti ABO Wind vstoupila Skupina ČEZ na francouzský trh obnovitelných zdrojů. Lokality rozmístěné v šesti regionech Francie jsou ve fázi pokročilého developmentu, během 5 let může být postaveno až 100 MW instalovaného výkonu. Elektrárny disponují provozní podporou ve formě garantované výkupní ceny na 15 let.

„Jedná se o vstupní projekt na francouzský trh obnovitelných zdrojů a věříme, že další budou následovat. Podobnými akvizicemi v zemích se stabilním regulatorním prostředím pokračujeme v naplňování naší strategie s cílem navýšit provozní zisk před odpisy z obnovitelných zdrojů o 3 mld. Kč v roce 2020. I nadále nás zajímají již vystavěné parky na pevnině, ale i ty na moři a projekty ve fázi developmentu,“ uvedl Tomáš Pleskač, ředitel divize nová energetika a distribuce. ČEZ posoudil již desítky projektů o instalovaném výkonu přesahujícím 2,5 GW.

Nejnovější akvizice cílí na šestici francouzských lokalit a zahrnuje 9 větrných parků získaných od společnosti ABO Wind, renomovaného německého developera obnovitelných zdrojů.

Skupina ČEZ byla dosud ve větrné energetice aktivní v Rumunsku, Německu, Turecku a České republice. Aktuálně ČEZ provozuje v Evropě větrné parky o souhrnném instalovaném výkonu přesahujícím 700 MW.

ČEZ průběžně sleduje vhodné příležitosti v oblasti obnovitelných zdrojů a nových technologických řešení také v dalších evropských zemích s cílem vystavět stabilní portfolio aktiv v různých fázích životního cyklu a poskytovat navazující služby.

ABO Wind disponuje 20 lety zkušeností v developmentu větrných elektráren po celé Evropě. Dosud ABO Wind developoval a připojil 616 turbín s celkovou instalovanou kapacitou přes 1300 MW (z toho 286 MW ve Francii).

Vrátit se nahoru