Jít na vyhledávání

Energetici dělali radost sobě i jiným: na velikonočních trzích chráněných dílen nakoupili celkem za více než 240 tisíc korun

28. 03. 2018
Autor

Autor: ČEZ

Energetici dělali radost sobě i jiným: na velikonočních trzích chráněných dílen nakoupili celkem za více než 240 tisíc korun

Skupina ČEZ letos poosmé uspořádala pro chráněné dílny velikonoční trhy, při kterých mohli zaměstnanci ČEZ pomoct dobré věci a pořídit si přímo na pracovištích ručně vyráběné ozdoby, tradiční dobroty nebo textilní výrobky se svátečními motivy. Vlastní výrobky vyložilo na stánek v pražské centrále celkem 12 chráněných dílen.

Ještě než energetici ze Skupiny ČEZ zahájí s Velkým pátkem oslavy Velikonoc po svém, měli při pondělních pracovních povinnostech možnost nakoupit si velikonoční ozdoby, cukrovinky nebo si ozdobit velikonoční kraslici na již tradičních trzích chráněných dílen přímo na pracovišti v Praze. Energetici podporují neziskové organizace pravidelně a ve svých centrálách pořádají letos velikonoční trhy již poosmé.

O nákupy tradičních výrobků přímo od handicapovaných klientů spřátelených chráněných dílen je mezi zaměstnanci i návštěvníky ČEZ pokaždé velký zájem.

Letošních velikonočních trhů v pražské centrále ČEZ se zúčastnilo dvanáct neziskových organizací a chráněných dílen. Jednou z nich bylo i Sdružení Neratov – Kopeček z Orlických hor, které provozuje chráněné bydlení pro lidi s lehkým a středně těžkým mentálním postižením a poskytuje jim rovněž zaměstnání. Sdružení navíc usiluje i o obnovení poničeného poutního místa smíření v Neratově, provozuje ubytovací zařízení, zahradnictví a školu pro děti s postižením. „Dobře se prodávají pomlázky a textilní výrobky. Letos jsme navíc přivezli novinku: vlastní neratovické pivo, o které je také zájem. Na velikonoční trhy sem jezdíme rádi a děkujeme, že tu můžeme být,“ říká ředitelka sdružení Romana Bukáčková.

Se zájmem se zvláště děti z firemní školky Watík chopily zdobení kraslic. Jejich veselé výtvarné práce s tématem Velikonoc si navíc mohli lidé v pražské centrále též koupit za symbolické ceny. V Praze vyčíslily prodávající neziskové organizace tržby ve výši 119 271 Kč, ve všech lokalitách se na velikonočních trzích prodalo zboží dohromady za 243 938 Kč.

„Velikonoční trhy navštívily v Praze i dalších lokalitách tisíce našich zaměstnanců, kteří oceňují možnost zastavit se na chvilku společně se svými kolegy na trhu, přinést si domů hezké dekorační předměty a zároveň nákupem pomoci klientům chráněných dílen,“ uvedla Michaela Chaloupková, lídr CSR aktivit a členka představenstva Skupiny ČEZ.

Za předchozí roky se chráněným dílnám podařilo v administrativních budovách ČEZ prodat vlastní výrobky za 4 061 476 Kč.

Vrátit se nahoru