Oranžová kola se na Metronomu roztáčela pro neziskovky Fokus Praha a Centrum RoSa

Oranžová kola se na Metronomu roztáčela pro neziskovky Fokus Praha a Centrum RoSa

Dvoudenní pražský hudební festival Metronom, který už potřetí přivedl do metropole velká jména mezinárodní i tuzemské scény, doplnila v roli „oficiální energie akce“ Skupina ČEZ. Ve stanu EPP-Pomáhej pohybem mohli návštěvníci nejen relaxovat, ale i roztočit charitativní Oranžová kola Nadace ČEZ. Lidé nakonec vyšlapali pro aktivity seniorů a snazší návrat pacientů z ústavní do domácí péče přes 103 tisíc korun.

Nezvykle sychravé počasí povzbudilo návštěvníky dvoudenního hudebního festivalu Metronome ke sportovně-charitativní aktivitě v černo-oranžovém stanu EPP-Pomáhej pohybem, kde již tradičně byla k dispozici Oranžová kola Nadace ČEZ. Moderátor lákal kolemjdoucí k minutě šlapání nejen pro zahřátí, ale především pro pomoc dobré věci. Na dvou cyklo trenažérech s virtuální realitou se tentokrát jelo pro organizace Centrum Rosa a Fokus Praha s přidruženým Klubem Mosty. Celkovou ujetou vzdálenost v kilometrech převedla Nadace ČEZ na finanční prostředky pro obě neziskovky.

„Každý velký festival jako je Metronome v Praze, nabízí návštěvníkům spoustu lákadel, od samotného hudebního programu po gastronomické zážitky, různé workshopy, apod. O to více nás těší, když se lidé zastaví u Oranžových kol a neváhají věnovat zlomek svého času těm, kteří naši pomoc a pozornost opravdu potřebují. Děkuji proto všem, kteří přispěli ke koncové částce 103 364 korun pro obě neziskové organizace,“ uvedla ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.

Zástupce Fokus Praha převzal z rukou manažera nadace Daniela Nováka symbolický šek s částkou 51 778 korun. Darované prostředky od organizace využije na podporu financování svého Klubu Mosty. Jde o jedinečný nízkoprahový projekt, na jehož vedení se podílejí lidé s vlastní zkušeností s duševním onemocněním. Klub pomáhá lidem hospitalizovaným v Psychiatrické nemocnici Bohnice při přechodu z ústavní péče zpět do domácího prostředí.

Pro společenské centrum pro seniory a jejich rodinné příslušníky RoSa se podařilo vyšlapat částku 51 586 korun. Díky daru může zdokonalit svůj 4. ročník módní přehlídky seniorů. Zaplatí služby fotografa, moderátora i hostesek a umožní pořídit dárky pro modelky, zajistit občerstvení a propagaci akce.

Podpořené organizace

Fokus Praha, z. ú.

Fokus Praha je nezisková organizace poskytující sociální a zdravotní služby lidem s dlouhodobým duševním onemocněním v neústavních podmínkách.  Provozuje sociální firmy, jejichž smyslem je zaměstnávání lidí, kteří jsou znevýhodněni na otevřeném trhu práce. Více na: https://www.fokus-praha.cz

Centrum RoSa, z. s.

Centrum RoSa je společenské centrum pro seniory a jejich rodinné příslušníky v Praze 8 - Kobylisích. Je místem mezigeneračního setkávání, kde se konají kulturní, společenské a vzdělávací akce. V červenci 2018 pořádá Centrum RoSa  Módní přehlídku pro seniory, tentokrát ve stylu První republiky. Zúčastní se jí dámy - seniorky, zralé modelky v rozmezí 70 - 90 let. Více na: http://www.centrumrosa.cz

3

Autor

ČEZ

Skupina ČEZ

Kontaktní informace

Máte-li k obsahu portálu jakékoliv náměty, postřehy či připomínky – prosím kontaktujte nás. Budeme vděční i za připomínky k nekorektnímu zobrazení stránek, či případnému upozornění na chybu. Děkujeme.


email:info@svetenergie.cz

Kontaktní formulář

KONTROLNÍ KÓD

kontrolní kód Opište prosím do políčka formuláře
text z obrázku

Portál Svět energie provozuje společnost ČEZ. Vyrobil Simopt, s.r.o., Copyright © 2016, Všechna práva vyhrazena

detail