Fotovoltaická elektrárna Hrušovany

V listopadu 2009 zahájila provoz moderní fotovoltaická elektrárna v Hrušovanech nad Jevišovkou.

Hrušovany nad Jevišovkou leží v nejjižnější části Jihomoravského kraje. Jde o oblast v rámci České republiky pro fotovoltaické instalace nejvhodnější, s největším počtem slunečných dnů v roce a průměrným ročním úhrnem globálního záření přes 4 tisíce MJ/m2. Elektrárna o instalovaném výkonu více než 3,8 MW ročně vyrobí množství elektřiny pokrývající spotřebu více než tisícovky domácností na jihu Moravy. Fotovoltaická elektrárna se rozkládá na ploše 7 hektarů a skládá se z více než 17 tisíc panelů.

Samotná výstavba odstartovala v červenci 2009. Na nosné piloty zaražené do země jsou připevněny nosiče. Ty tvoří podklad pro vlastní fotovoltaické panely o rozměrech cca 1,2 × 2 metry. Na místě bylo nutné zřídit trafostanici 6 × 630 kW. Technologii pro přenos vysokého napětí dodala společnost Power-Energo, s. r. o. Projekt znamenal během výstavby vítané pracovní příležitosti pro obyvatele Hrušovan.

Fotovoltaická elektrárna Hrušovany
Panoramatický pohled na fotovoltaickou elektrárnu Hrušovany

0

Skupina ČEZ

Kontaktní informace

Máte-li k obsahu portálu jakékoliv náměty, postřehy či připomínky – prosím kontaktujte nás. Budeme vděční i za připomínky k nekorektnímu zobrazení stránek, či případnému upozornění na chybu. Děkujeme.


email:info@svetenergie.cz

Kontaktní formulář

KONTROLNÍ KÓD

kontrolní kód Opište prosím do políčka formuláře
text z obrázku

Portál Svět energie provozuje společnost ČEZ. Vyrobil Simopt, s.r.o., Copyright © 2016, Všechna práva vyhrazena

detail